В дъждовния 8 октомври в "Ден след ден" под чадъра на актуалните теми от живота и киното ще ви срещнем така:
Правителството разпъва чадър над родителите и пенсионерите с предложения детските добавки да се получават без значение на доходите в семействата, а пенсиите да се индексират. В чия полза са мерките ще коментира депутатът от ДПС и бивш социален министър Хасан Адемов.
Резолюцията на ЕП за върховенството на закона у нас – какво остава под чадъра й и какво – встрани? И още - какво ни казва Европа и разбираме ли езика й? С новини и коментар по текстовете, които се гласуват от сутринта в Брюксел ще включим евродепутата Ангел Джамбазки.
С чадър пред общината днес дойде в Пловдив съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов – защо поиска оставката на кмета Здравко Димитров? Иванка Петкова ще разкаже.
И пак за чадъра – но с противоепидемичните мерки, който ни пази от ковид 19. Очакват ли се новости заради рекордно увеличените положителни проби в страната през последните два дни и как се справя със заразата пловдивска област? Репортерският разказ на Антония Попова ще ни срещне с министъра на здравеопазването проф. д-р Костадин Ангелов, който днес се включи в заседанието на Областния кризисен щаб в Пловдив.
Без чадър за контрабандата на цигари в пловдивско - поредната модерна фабрика за незаконно производство в село Желязно разбиха в акция пловдивската полиция и прокуратура, за която пристигна и обвинител номер 1 Иван Гешев. Повече ще чуем от Севдлаин Палаузов.
Накрая две теми, за които няма значение дали вали дъжд или грее слънце: Ще караме ли тротинетки под наем в Пловдив – Димитър Владимиров опита да събере важните гледни точки по този въпрос, за да сме ви полезни.
И какво ще предложи на пловдивчани София филм фест под тепетата - Нели Бистрашка ни предлага подробности в разговор с Теодор Караколев от пловдивския екип.
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...