Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Назад към задължителните мерки в "Ден след ден"

Смолянска област затяга противоепидемичните мерки в опит да овладее заразата от КОВИД-19, която вече поразява 125 души на 100 000 население. Какво сочи анализът на заболеваемостта, болниците в региона имат ли достатъчно легла и персонал, какви са тенденциите – търсим директора на РЗИ – Смолян д-р Мими Кубатева.

По темата заседава днес и Областният кризисен щаб в Пазарджик – новините от там обобщава Антоанета Петричанска.

Заради болни от КОВИД-19 служители Регионалният археологически музей в Пловдив затваря за 2 седмици. Как археолозите и администрацията продължават работа при тези условия, провери Екатерина Костова.  

От утре всички университети в страната минават на онлайн обучение. Как практически ще се осъществява тази заповед на здравния министър, питаме ректора на Аграрния университет проф. Христина Янчева.

В Пловдив местната власт продължава отчета си за първата година от мандата. Днес това направиха зам.-кметът по обществен ред Йордан Ставрев и секретарят на общината Ангелина Топчиева, а Димитър Владимиров обобщава информацията.

В Перущица отмениха предвидените тържества на закрито за Деня на будителите, но ги замениха с доброволческа акция на открито. Повече за инициативата ще чуем от кмета на общината Мария Витанова – Вълканова.

На финала ще отидем в Родопите за „среща“ с един колкото красив, толкова и опасен обитател. Тригодишно мече тормози от дни кмета на село Давидково Севда Чолакова, а за неволите й разказва Радостина Чернокова.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13