„Ще бъдат раздавани пари на голяма група хора, за да се спечелят техните гласове. Проблем даже не е увеличението на заплатите на държавната администрация, а липсата на работеща такава, която да е в полза на гражданите и бизнеса. Така очакваната дигитализация на държавното управление отново остава на заден план. Предвижда се дефицитът за 2021 г. да бъде около 5 милиарда лева, който ще бъде финансиран със заеми. Следващите три години номинално ще бъдат увеличени заемите с над 10 милиарда лева. Общо ще отидат 20 милиарда лева за взимане на нови заеми, защото през тези години падежират тези, които трябва да бъдат платени. Въпросът е, защо трябва да вземем този заем и какво ще постигнем с него“?
Пламен Данаилов каза още, че без пенсионна реформа, това увеличение на пенсиите няма да постигне значими резултати. Основният критерии е осигуряване на приличен жизнен стандарт, който остава недостижим. Общата сума за решаване на бизнес проблемите е 700 милиона лева, това се случва на фона на всичките милиарди, които ще се раздават. Относно тези 24 лева на ден за хората от затворените бизнеси следствие ковид кризата стана ясно, че това е предпазна мярка за правителството. Хората, ако отидат на борсата ще получат повече, но парите се взимат от програма за развитие на иновации. 120 милиона лева от тази програма се пренасочват към плащане на такива помощи. Това е лошо, защото липсата на инвестиции в иновациите е пагубно за напредъка на нашата икономика.
Интервюто с икономиста Пламен Данаилов е в звуковия файл.Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...