Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сливат Инфекциозно и Ковид отделенията в Карлово

В лечебното заведение търсят медицински кадри, най - дефицитни са анестезиолозите

| обновено на 12.11.20 в 14:56
Снимка: БГНЕС

Инфекциозното и новосъздаденото Ковид отделение в на МБАЛ „Д-р Киро Попов“ в Карлово ще се слеят, за да се реши проблемът с дeфицита на медицински кадри и недостига на легла в лечебното заведение. За това решение на Председателския съвет на Общинския съвет в Карлово съобщи пред Радио Пловдив кметът на града Емил Кабаиванов

Той посочи още, че е решено да се създаде временна работна група, която ще контролира двете общински здравни заведения в Карлово – болницата и общинския здравен център. Комисията ще заседава всяка сряда, но ежедневно ще поддържа връзка с управителите на двете здравни заведения и ще контролира дейността им.

7 са болните в момента в Инфекциозното отделение в карловската болница, а в Ковид отделението на третия етаж са настанени 35 болни. Има проблем с осигуряването на интензивни легла в лечебното заведение, заяви Емил Кабаиванов. Той посочи, че анестезиолозите са четирима, но двама от тях са на граждански договори и работят и на други места. От двамата местни на работа е само единият, другият е под карантина. Затова тежките случаи не могат да бъдат интубирани, тъй като реаниматорите са болни, каза кметът на Карлово.

По план в болницата в Карлово трябва да бъдат разкрити 31 легла са пациенти с Ковид и 6 интензивни легла.

Председателският съвет на местния парламент в Карлово ще призове ректора на Медицинския университет в Пловдив да бъдат изпратени лекари доброволци или студенти по медицина. Заявена е готовност община Карлово да им осигури квартири.

Кметът Емил Кабаиванов подчерта, че болницата в града е сред единиците общински лечебни заведения в страната, които са без финасови задължения.

Да се увеличи приемът на студенти медици и да се удвои приемът на медицински сестри и лаборанти, препоръча д-р Кабаиванов. Според него Ковид-мерките е трябвало да се вземат системно в месеците от март до сега. Това са хронични проблеми, които няма да решим сега, смята Кабаиванов.

Всички лекари да си подадат ръка на територията, на която са, за да бъде овладян натискът на Ковид-пандемията, призова кметът на Карлово.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
дестилерия

Ограниченията за варене на ракия ще доведат до протести

Промените в Закона за виното и спиртните напитки засягат не само любителите на домашно вино, но и на ракията собствено производство. Измененията предвиждат ограничаване на варенето на високоспиртната напитка до 30 литра, но само, ако суровината е собствено производство.  Собственикът на дестилерия в Асеновград Георги Червенков, който е и член на..

публикувано на 19.09.25 в 11:33

Опозицията обезсмисля самата процедура по вот на недоверие

Петият вот на недоверие към кабинета, който ще се гласува днес, беше абсурдно подготвен със слаби и аматьорски мотиви, коментира заместник- председателят на ПГ на ИТН Станислав Балабанов. По думите му опозицията не само не е по- единна, но дори в хода на дебата е показала различни позиции.  "Ако може те завладеят държавата - ще е най- добре" - така са..

публикувано на 18.09.25 в 10:31

120 заведения от Пловдив се включват в „Нощ на Ангелите“

Инициативата „Нощ на Ангелите“ продължава и в деня на Вяра, Надежда и Любов, в който 120 заведения в Пловдив ще дарят процент от оборота си. Третото издание на благотворителния фестивал, който се проведе от 12 до 14-ти септември постави рекорд от предходните издания със събрана сума от над 266 000 лв. „Тази година благотворителните..

публикувано на 17.09.25 в 10:46

Вотът на недоверие за първи път обединява цялата опозиция

За първи път имаме вот на недоверие, който ще консолидира цялата опозиция. Падането на кабинета или крепенето му зависи изцяло от гласовете на малките партньори – ИТН и БСП. Това заяви депутатът от Продължаваме промяната – Демократична България  Йордан Иванов в деня на дебатите по петия вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков на тема..

публикувано на 17.09.25 в 10:45

Около 40% от репродуктивните проблеми са с ендокринна основа

Факторите за репродуктивни проблеми са много, но най-честите са ендокринните заболявания. Това заяви в интервю за Радио Пловдив доктор Екатерина Бабаданова от Клиниката по ендокринология и болести на обмяната към УМБАЛ „Свети Георги“, където днес и утре се провеждат безплатни прегледи за мъже и жени с репродуктивни проблеми, които са част..

публикувано на 17.09.25 в 10:10