В петък, 13 ноември в "Ден след ден" търсим фините настройки - между лечение и грижа, права и задължения, теория и практика, оф и онлайн. Ето с кои теми конкретно ще го направим:
Защо пловдивският адвокат по медицинско право Мария Шаркова нарича червен зеления коридор за пазаруване в определени часове на хората на и над 65 години – очаквайте в ефир след броени минути.
Премиерът Бойко Борисов в Пловдив даде гаранция, че МБАЛ „Св. Мина“ ще стане специализирана ковид болница. Какво още доведе в региона министър председателя и какъв съвет даде на пловдивския кмет Здравко Димитров – ще чуем от Емил Костов.
На фона на растящия брой заразени с коронавирус лекари и медицински сестри и недостига им в лечебните заведения кима ли отлив от обучението във Факултета по „Обществено здраве“ на Медицинския университет в Пловдив, където се подготвят бъдещите медицицински сестри и как се учат на милосърдие? Разговаряме с декана проф. Мария Семерджиева и с една от четвъртокурсничките Христина Чаушева.
Десетки училища в област Пловдив вече заявявят желание за онлайн обучение заради епидемичната обстановка в клас. Живка Танчева ще ни срешне с началника на Регионалното управление по образованието Иванка Киркова и с директора Професионалната гимназия по жп транспорт „Христо Смирненски“ в Карлово Стефан Филчев.
Какви са притесненията на бъбречно-траснплантираните след преместване на Диспансера за проследяване и грижа в Александровска болница в София от едно място на друго – ще чуем гласовете на двама от протестиращите пред Министерството на здравеопазването днес – Наталия Маева и Георги Пеев
Накрая – Дефиле на виното в Пловдив – ще откаже ли коронавирууса любителите на елексира на истината? Галя Митева ще разкрие.
Започваме след новините в 15 часа и ще сме в ефир до 17:00. Настройте се на вълните на Радио Пловдив и ни слушайтеВъв понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..