Заповедта, която предстои да влезе в сила, вероятно ще раздели обществото за пореден път.
Каква е позицията на Съюза на работодателите в системата на народната просвета в България – обяснява неговият председател Диян Стаматов.
„Всички се обединихме около позицията, че учениците, след завръщането си в училище, да бъдат с маски от 5 до 12 клас. Ще са необходими много усилия за да убедим хората и най-вече родителите, че това е много важно, то е сигнал за уважение към учителския труд", казва Диян Стаматов.
По думите му, това ще много трудно, бавно и противопоставящо се. В противен случай обаче ще имаме непрекъснато превключване от реално към дистанционно управление на учебния процес, предупреждава браншовият лидер.
Почти навсякъде вече се носят маски. Излиза обаче, че местата където най-трудно намираме допирателна точа за това изизстване се оказва училищната среда. Преди няколко месеца нямахме толкова силен натиск на вируса, сега обаче, твърде често имаме починали учители, вече са почти 30, което създава огромен стрес и притеснения за всяко училище, коментира Диян Стаматов.
Там, където е имало тъжен проблем, или дори установена зараза, настъпва голямо притеснение. Разстройва се и учебния процес – веднага настъпва плътна карантина, на цели класове. Последиците от преболедуването също са тежки, това е проблем за човека и за цялата образователна система.
Всеки един от нас трябва да направи малкият компромис. Да, носенето на маски не е удабно, но трява да се защитят всички – и ученици и учители. За голямо съжаление, кампаниите по убеждаване остават много трудни.
Не можем да се надяваме на чудо и че никой в класа няма да се зарази. Следват зимни месеци, с традиционните от години грипни ваканции. Определено това ще е най-трудния период.
Вероятно ще се премине към дистанционно обучение. Продължителното пребиваване в електронна среда обаче води до много пропуски в обучението, алармира председателят на Съюза на работодателите в системата на народната просвета в България.
Цялото интервю с Деян Стаматов чуйте в звуковия файл.Само с един глас разлика общинския съвет на Асеновград спря опита за промени в Подробния устройствен план, необходим за да заработи кариерата за мрамор и баластра в с. Горнослав. С 15 гласа "за", 14 "против" и един "въздържал се" Общинският съвет в Асеновград отказа на концесионера - фирма „Запрянови“ да да изготви техническо задание за..
580 души, възрастни и самотноживеещи хора с увреждания в Пловдив, вече получават помощ вкъщи по проект, който частично заменя съществувалия до края на 2024 година "Грижа в дома". Лилия Кичукова от общинската дирекция за социално подпомагане, която ръководи проекта, обясни, че първоначално той е предвиден за 455 потребители, но от януари досега се..
Какво стои зад съпротивата срещу въвеждането на еврото у нас, в която по деликатен начин се намеси и президентът Румен Радев и докъде ще се стигне с протестните действия? Според политолога доц. Татяна Буруджиева, ако президентът Радев искаше активно да се ангажира с въпроса за защита на българите и преодоляване на техните страхове по отношение..
Започна подготовката на обществените поръчки за общинската, областната, междуобластна и републиканска транспортни схеми от квотата за възлагане от Община Пловдив. Това обяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив новият директор на ОП „Организация и контрол на транспорта“ Димчо Йоргов. Най-напреднала е процедурата за..
На 21 май Светата Православна Църква почита светите Велики царе и равноапостоли Константин и Елена. На тази дата своя храмов празник отбелязва и църквата „Свети Свети Константин и Елена“ в Стария град. Архиерейската света литургия там бе оглавена от пловдивския митрополит Николай. Още от рано сутринта към църквата „Свети свети..