По коридорите на ненапълно, но здравословно „затворената“ от петък за три седмици държава ще осъществяваме малко по-премерени движения между вниманието и рационалността. А емоциите ще останат запазена територия за предстоящите празници, когато ще броим плюсовете от „минусите“, които сега трябва всички солидарно да понесем в името на човешките животи.
И понеже заразата върлува, а страната ни се оказа сред първенците в най-непрестижната класация, остана ни единственият избор да се опитаме този път да преминем през трудностите като общество и като граждани.
За изпълнението на тази трудна задача Правителството предложи спасителни мерки. Доколко те ще работят в услуга на бизнеса – коментарът е на Ангел Стоев – ръководител на предприятие за опаковки край Пловдив, осигуряващо препитание на 150 човека.
Защо от Асоциация „Българска книга“ поискаха в писмо до премиера, министъра на образованието и министъра на културата книжарниците да останат отворени,след като строгите ограничителни мерки за борба с разпространението на заразата влязат в сила на 27 ноември. По темата чуйте председателя на УС на Асоциация „Българска книга“ Велизара Добрева.
И учениците от първи до четвърти клас преминават от петък на дистанционно обучение. Подготвена ли е системата на началното образование да се справи с предизвикателството. За ресурсите, с които то разполага и усилията на ангажираните страни в процеса на обучението – Мария Гайдарова – председател на УС на Фондация „Световен образователен форум" и директор на ОУ „Райна Княгиня“.
За първи път Европейската нощ на учените с участието на шест български града, сред които и Пловдив, ще се проведе онлайн. За предизвикателството да се занимаваш с наука в кризисно време и начина, по който ще протече инициативата под надслов „Учените в триъгълника на знанието“ – доц. д-р Весела Казашка- координатор за Пловдив.
Във времето за култура след 9.00 ще ви поканим да станете част от музикалното събитие на 26 и 27 ноември в рамките на Международния фестивал за класическа музика „Тримонтиада“ с два юбилейни концерта, посветени на 250-та годишнина от рождението на Бетовен. За изпълненията от Залцбург, Цюрих и Пловдив – чуйте проф. Галина Врачева.
А в първите минути на утрото и в четвъртък ще останем в компанията на галеристката Анна Дякова в рубриката “Добро утро, ден“
Пътищата с тяхоното лошо качество и и шофьорите с нашето самочевствие,агресия или опасна плахост - картинката на опасността да се пътува в България. И тревогата, че всяка трагедия е поредна, всички мерки са предстоящи, всички провали са чужди... Ще говорим за тази поредица от несполучливи опити да се справим със себе си с Красимир Георгиев – председател..
За опасностите по пътища и зоните за паркиране говорим в първия ден от новата седмица. За чистотата и нейната липса - също. Около този периметър са темите и разговорите в следобедната програма "Ден след ден" на 14 април. Започваме с мерките, които подготвя общината, за да ограничи паркирането на автомобили в центъра на града и отиваме към широките..
Днес си говорим за книгата на психолога и регресионен терапевт Яна Аврамова-Атанасова – „Дарбата на душата“. Тя я представя, утре, в Пловдив. Очаквайте, след 14 часа. В рубриката „Орисници“, посоката е усещането за свобода във връзката. Рубриката „Предразсъдъци и следразсъдъци“, с Жоро Пеев, е след 14.30 по традиция. Започваме,..
Започва Страстната седмица за православните християни, наречена още Седмицата на страданията. Всеки ден от тази седмица се нарича Велик. Тя е последната от Великденския пост и на всеки един ден от нея се извършват специални служби от църквата. С богослова доцент Мариян Стоядинов ще говорим за символите и християнската традиция, за вярата и смирението..
Именик и професор са днешните гости в Клуб "Неделя“! В първия час на предаването ще ви срещнем с Ясен Петров – един човек, отдаден на футбола и семейството с цялото си сърце и душа. Очакваме той да ни доближи повече до себе си, за да разберем на кого е кръстен, какво най-много го радва и натъжава в живота. Ще отворим дума за живота и..