Министърът даде пример и с Пловдивска област, където, по думите му, преди десет години били изрязани всички помпени станции и тръбопроводи. По-късно, на среща с премиера Борисов, Ревизоро се отрече от думите си за воден недоимък.
„Емил Димитров няколко пъти излъга! Казаното за Пловдивска област е едно от тези неща“ – коментира остро изказването му експертът от Института за дясна политика Георги Харизанов, който е и бивш шеф на борда на директорския борд на Напоителни системи.
Този разговор не трябваше да се провежда от трибуната на парламента. Макар за свое оправдание Ревизоро да е искал да форсира процесите и затова е повдигнал публично темата. Отдавна ни е известно, че той е импулсивен човек, който няма много голям филтър между мозъка и устата, добави Харизанов.
Когато се опитваш да форсираш придвижването на някаква тема е хубаво да се придържаш към истината.
Първо – неподдържаните и неремонтирани земеделски язовири не вълнуват г-н Димитров и те не са тема за това, ще имат ли гражданите питейна вода.
Второ – „Напоителни системи“ в Пловдив се занимават основно с напояване на оризища, стотици хиляди декара оризища в целия съседен регион, които се напояват чрез открити канали. В тях водата идва „гравитачно“, предимно от Родопите и част от Стара Планина. Тази тема няма нищо общо с водоснабдяването с питейна вода за населението, обясни Георги Харизанов.
Така че, според него, омесването на този „миш-маш“ меко казано не прави чест на министъра и тук може би отново се крие некадърността на неговите подчинени, умело възползващи се от неговото непознаване на темата.
„Когато говорим за язовири, снабдяващи хората с питейна вода, трябва да се знае, че разрешителните за водоползване и обемите вода, се издават, одобряват и контролират само и единствено от басейновите дирекции, които са пряко подчинени на неговото министерство – МОСВ“ – категоричен бе Харизанов.
Тоест, ако някъде има подобен проблем, това е работа и отговорност точно на министър Емил Димитров.
Случилото се с това изказване може да се обясни с неговата пословична енергичност и желание да свърши работа.
Той е деен човек, едно от онези „шила“, които не могат да стоят в торба, но – всички такива публични акции трябва да са изключително прецизни откъм фактология. Защото не е добре политик да попада в такава хипотеза – да не му вярват, обобщи мнението си експертът от Института за дясна политика.
В събота и неделя в Пазарджик предстоят 2 големи кампании на сдружението "Добро сърце". В центъра на града, на „Тортата“, ще бъдат раздадени над 2000 хляба, разказа Георги Янакиев от сдружение „Добро сърце“. "Кампанията "Никой не е по-голям от хляба" цели да покажем на хората, че не е лошо да се дарява. Кампания от хората за хората – да..
Какво губи националната икономика, пренебрегвайки постиженията на българските учени? Защо бизнесът у нас не е иновативен и купува нови технологии от Запад, вместо български разработки? Според проф. Калоян Петров, директор на Института по инженерна химия към БАН, това невинаги е така, но в общия случай предприемачите предпочитат да купуват..
Средства за инвитро процедури са насочени към земеделците – това е манипулация, която измества фокуса от важни теми в държавата, категорични са от Национална асоциация на зърнопроизводителите. Те са и в стачна готовност, заради липсващи средства в проектобюджета за догодина, които са ключови за стабилността на сектора. Става дума за два..
С близо две трети се очаква да е по-малък бюджетът на програмата „Грижа в дома“ за следващата година, съобщи Веселина Ботева, която ръководи дирекция „Социална политика“ в община Пловдив. Тя припомни, че по проекта вече 5 години се осигурява патронажна грижа на самотно живеещи възрастни хора. Проектът, който е финансиран по Оперативна програма..
Има опасност Кукленият театър в Пловдив да влезе в следващата година с 200 000 лева неразплатени средства към доставчици на услуги, каза в предаването „Точно днес“ директорът му Петър Влайков. Причината е, че те не се отпускат от министерството на културата, въпреки че са част от тазгодишния бюджет. Проблемът се повтаря от миналата..