Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" животът продължава, въпреки...

| обновено на 03.12.20 в 14:27

Независимо корона-епидемията, животът продължава. Ето как в нашите теми на 3-ти декември в съвместното предаване на Радио Пловдив и Радио Кърджали "Ден след ден" :

Компостираща инсталация за зелени и биоразградими отпадъци  заработи от днес в район Северен в Пловдив – какво означава това за нас ще ни разкаже Веселина Пеева.

След заседанието на Областния кризисен щаб в Пазарджик - как коронавирусът взлезе в три социални дома и как ще се излекуват хората – очакваме да научим от Иванка Петкова.

Как лекар преглежда пациенти от София и Пловдив по телефона –историята на доктор Марин Мухтаров ще чуем в интервюто на Петя Тенева от Радио Кърджали.

В Международния ден на хората с увреждания председателката на Дружеството на инвалидите в Пловдив Вяра Мисчиян ще сподели пред Паолина Комсалова кой е лъчът надежда за тях в иначе мрачната ковид-година.

В „Българската коледа“ ще разкажем за 4 годишния Виктор Петров от Пловдив.

В Пловдивския Университет започна научен форум за изолацията и глобализацията. Как ще отговорят на световната ситуация младите учени, съмишленици и партньори в отстояването и популяризирането на българската култура извън страната ни – ще чуем в интервюто на Антоанета Петричанкса с литературоведа Младен Влашки.

Започваме след новините в 15 часа и ще сме с вас до новините в 17:00 - слушайте ни!



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" на 26 май

Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си.  Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..

обновено на 25.05.25 в 16:44

Знания по правопис и кариерно развитие днес в Клуба

Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет".  Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..

публикувано на 25.05.25 в 14:20

Неделно с „Шейкър“

Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..

публикувано на 24.05.25 в 16:05

С ухание на цветя и в очакване на празника „Ден след ден“

В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..

публикувано на 23.05.25 в 14:41
Снимката е илюстративна

“Вход свободен” в емоциитe на май

Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..

публикувано на 23.05.25 в 09:05