Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бебе с антитела срещу Covid-19 се роди в Пазарджик

| обновено на 18.01.21 в 17:01

28-годишна жена с коронавирус от Пазарджик е родила бебе с антитела срещу Covid-19. Преди това жената е била приета за лечение в многопрофилната болница с висока температура, кашлица е всеобщо неразположение. 

Екип от лекари се е заел с лечението ѝ,  преди да бъде преведена в родилното отделение, сред тях акушер-гинеколози и неонатолог.  

След овладяване на ситуацията лекарите преценили, че трябва да се пристъпи към цезарово сечение, тъй като коронавирусът предизвиквал промени в плацентата и растежът на плода се забавял. 

Бебето се е родило 2 кг 750 грама и с дължина 46 см.  

По настояване на д-р Иван Китов на новороденото е направен антигенен тест, който показва, че то също е имало среща с Covid-19.  Предстои да му бъде направено и количествено изследване за антитела.

 Детето е в добро здравословно състояние. То ще бъде наблюдавано от лекарите и след изписването му от болницата.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Вандали вилняха в Градската градина на Пловдив

Вандали са разбили обществената тоалетна в Градската градина, съобщи директорът на ОП „Чистота“  Десислава Георгиева. Щетите по санитарните помещения, които претърпяха основен ремонт миналата година, са огромни. Изкъртени са плочки от стените, строшени са стъклата на вратата, а самите тоалетни са изпочупени. Пораженията са констатирани през..

публикувано на 28.05.25 в 11:05

Събират се номинации за кампанията "Пловдив - град на доброто"

От 11:00 до 17:00 ч. пред стълбите на Каменица учениците от Професионалната гимназия по хранителни технологии и техника ще събират писмени номинации в кампанията „Пловдив – град на доброто“.   Едноименният конкурс стартира точно преди месец за 14-а поредна година. Той отличава хората, допринасящи със своите дела за развитието на града и общността...

обновено на 28.05.25 в 07:22

Два дни безплатни прегледи за различни заболявания в Пловдив

Два дни безплатни профилактични прегледи за превенция рака на кожата ще се проведат в Пловдив. В мобилен кабинет на площад Централен медици ще обследват доколко рискови са бенките.  Прегледите са част от кампанията за обществено здраве #SaveYourSkin. В рамките на кампанията  през последните 3 години в България са извършени над 4000 безплатни..

публикувано на 28.05.25 в 07:22

Затваря се пътят Първенец - Марково

Днес изцяло се затваря за движение пътят Първенец-Марково. Забраната важи в часовете от 8:00 до 17:00 часа.  Причина е строително-ремонтните дейности, които се извършват по отсечката, съобщават от община Родопи.  Припомням, че пътят Първенец – Марково бе затворен за 3 дни и през миналата седмица също заради ремонт. 

публикувано на 28.05.25 в 06:33

"Некоректно" обвинение смени съда по делото на медиците, точили НЗОК

Делото срещу петимата медици, обвинени, че с фиктивни прегледи са източили повече от 300 000 лева от Здравната каса, се препъна още на разпоредителното си заседание в Районния съд.  Адвокатите на обвиняемите убедиха съда, че повдигнатото от Районната прокуратура обвинение е некоректно и компетентна да се произнесе по този вид престъпление е..

публикувано на 27.05.25 в 17:07