Находчиви пловдивчани въртели в интернет търговия с фалшиви маратонки и натрупали близо 700 000 лева. Дневният оборот от стоките менте стигал до 20 000 лева, а търговията била добре маскирана – тайният склад с внасяната от Турция нелегална стока се намирал зад законен магазин за обувки. За престъпната схема, проследяването и разбиването й от полицията и прокуратурата, за арестите и предстоящите обвинения е репортажът на Милен Ангелов.
418 шофьори на таксита в Пловдив работят без лиценз заради незадействана от общината процедура за регистрация на автомобилите. От 1 януари вписванията на таксиметровите автомобили се извършват от местните администрации, а не от ДАИ. За проблемите на бранша в Пловдив с общината и обещанията за решения разказва в репортажа си Любомира Разпопова.
Други проблеми – партийни, са във фокуса на интервюто на Антония Попова с Димитрина Вакрилова, изпълняващ длъжността председател на Градския съвет на БСП в Пловдив. Тя зае поста на Георги Гергов, който бе изключен от партията. Вакрилова коментира партийните сътресения, вече започналите номинации за кандидат-депутати и желанието на пловдивските социалисти водач на листата отново да е проф. Иво Христов.
Какви събития и празнични дати включва Културният календар на община Пловдив за 2021 година? За какво ще стигнат предвидените за културните събития през годината 2 милиона и 20 хиляди лева? Ще има ли изненади и какъв „културен туризъм“ ще развива Пловдив? С ресорния заместник-кмет Пламен Панов по темата разговаря Стоян Терзиев.
В деня, в който се навършват 4 години от встъпването в длъжност на президента Румен Радев, насочваме внимание към предстоящите и у нас президентски избори. Как парламентарният вот на 4 април ще предопредели стопанина на „Дондуков“ 2 през следващите пет години? Разговорът ще е с политолога доц. Стойчо Стойчев, преподавател в СУ "Св. Климент Охридски".
Скок в бъдещето или завръщане в миналото – способен ли е новият стопанин на Белия дом да обедини нацията, разединена както никога досега? Америка на Байдън ще води ли света и какви предизвикателства я очакват от страна на Русия, Китай и Иран? Коментарът по темата ще е на геополитическия анализатор Валентин Вацев.Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...