Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пари и политика - теми в "Ден след ден" на 29 януари

| обновено на 29.01.21 в 14:39
Снимка: Ирина Скендерска

Как ще гласуваме за парламент по време на пандемия? Ще имат ли проблеми карантирираните да упражнят правото си на вот? Ще се поучим ли от опита на други държави, които вече проведоха изборни кампании? По темата ще говорим с изборния експерт Стоил Стоилов.

Парламентът създаде фигурата на спецпрокурор, който да разследва действащия главен прокурор. Какви правомощия ще има този прокурор и как на практика може да се осъществи контролът върху обвинител № 1, ще коментираме с депутата от ГЕРБ Красимир Ципов.

И още:

424 млн. лв. е проектобюджетът на община Пловдив за тази година, от които близо 200 млн. лв. са за инвестиции, съобщи на нарочен брифинг днес кметът Здравко Димитров. За какво ще се харчат средствата на пловдивчани, обобщава в репортажа си Емил Костов.

Защо след ремонта на Централна гара - Пловдив са премахнати местата, на които хората можеха да изчакват пристигането на влака си? Какво наложи промяната? Милен Ангелов събира гледните точки на пътници и концесионера на гарата.

Стоян Терзиев проследи клетвата на 150-те новоприети военнослужещи в 61-ва Стрямска бригада в Карлово, където бе и военният министър Красимир Каракачанов.

А на финала директорът на Регионалния природонаучен музей Огнян Тодоров ще ни разкаже за новите екзотични екземпляри, които обогатяват експозицията в музея, и за това как работи институцията по време на пандемия.

Бъдете с нас след новините в 15.00 до 17.00 ч. Ще бъде интересно!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13