Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

90% избирателна активност за листата на БСП-Пловдив

Знакови лица на БСП в Пловдив отказват да участават в листата с канидат-депутати, след като стана ясно, че Корнелия Нинова е водач в Пловдив - град. Изпълнителното бюро на партията определи на второ място да е депутатът проф. Иво Христов. Той получи най-много номинации във всички шест района.

Над 90 процента бе избирателната активност в трите изборни бюра в Пловдив, няма жалби или сигнали за нередности. 

Делегатите избираха само от 35 имена, тъй като много от номинираните са отказали да попълнят документи. Тази седмицата откази заявиха петима от райноните председатали на партията. Тодор Стоилов, Йордан Василев, Костадин Беларев, Атанас Баташки и Добромира Тошева, заявиха, че не желаят да са депутати, защото искат да продължат работата си като общински съветници. 

Днес на конференцията отказ направи досегашният депутат от Пловдив област Георги Търновалийски, както и заместник-председателят на ГС на БСП – Пловдив Атанас Петков и д-р Регина Хатър, известен пластичен хирург. 

Заместник - председателят на БСП Нина Чавдарова съобщи, че избирателната активност в условия на ковид пандемия е много висока . Тя допълни : "Можем да кажем, че пловдивските социалисти упражниха правото си на глас."

Балотажи между кандидати с равен брой гласове са предвидени в неделя от 9 часа. Броенето ще приключи до 21 часа тази вечер, резултатите ще бъдат обявени на сайта на градската организация.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Повдигнаха обвинение на стрелеца от Болярино

Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение на 25-годишен мъж за незаконно притежание на оръжие. Магистратите преценяват дали да повдигнат обвинение и за телесна повреда, но изчакват медицинска експертиза да даде мнение за ранено при стрелбата дете. На 18 февруари в село Болярино, община Раковски мъжът бил на семейно тържество, на..

публикувано на 20.02.25 в 17:54

Арестуваха сериен крадец, обирал коли в центъра на Пловдив

Крадецът е арестуван за три престъпления, извършени за месец - от 09 януари до 12 февруари. Той е задигтнал две дамски чанти, оставени за кратко без надзор в отключени коли в района на ул. „Иван Вазов“ в Пловдив. Откраднал е и сак с екип за боен спорт, като е взломил още една кола. Мъжът е заловен и е направил самопризнания, като щетите, които е нанесъл..

публикувано на 20.02.25 в 16:02

Условни присъди за арестуваните с плочките радиоктивен америций

Сделка с прокуратурата осигури леки  условни присъди за тримата обвинени за търговия с радиоактивния изотоп "америций".   Пловдивският Окръжен съд одобри споразумението между тях, което включва признаване на вина срещу условни наказания.  Така по две години и 10 месеца лишаване от свобода, отложено с петгодишен изпитателен срок получиха..

обновено на 20.02.25 в 15:38

Големият пожар край "Практис" все пак не е замърсил въздуха

Няма опасност от замърсяване на въздуха след големия, но краткотрайно бушувал пожар в крайната северна част на Пловдив, който избухна  към 10 часа.  Тогава пламна покривна сграда от новостроящия се жилищен комплекс „Магнолия Форест“ край бул. „България“, близо  до магазин „Практис“.  Той обаче сериозно..

обновено на 20.02.25 в 13:56

Румънски полицаи патрулират в Пампорово

Двама румънски полицаи се включват от днес в съвместни патрули с българските си колеги в курорта Пампорово.   Съвместните наряди ще следят за реда и сигурността в курорта до 19 март, съгласно  двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния. Международното полицейско сътрудничество в курортите се утвърди..

публикувано на 20.02.25 в 11:38