Затоплянето на времето носи усещане за пролет, но само привидно. Такава е ситуацията и с ковид, който тръгва към финалните вълни, но лекарите предупреждават единодушно - вниманието да не отслабва и да се пазим.
С нашите събеседници слагаме акцентите за важното на 10 февруари:
Проф. д-р Чавдар Стефанов, преподавател в Медицински университет - Пловдив, началник на Клиниката по анестезиология и интензивно лечение в УМБАЛ "Свети Георги" - Пловдив и член на УС на Дружеството на анестезиолозите в България - повече за "Постковид синдром", за лечението в третата вълна на тежко болните пациенти, за реакциите към ваксинационната кампания у нас.
Колегата Милен Ангелов с пряко включване от първите имунизации срещу Ковид-19 на учителите в Пловдив. От ДКЦ-2 ще чуем разговара му с д-р Валентина Костуркова, управител на ДКЦ 2 и преподавателите.
Таня Георгиева, директор на БЧК-Пловдив за мащабната програма „Дейности в отговор на COVID-19“, за подпомагането на хората в условията на пандемията. Говорим и за идеята за мобилните социални екипи, и хранителните продукти за хората в нужда.
Политологът Слави Василев, за червените линии между демократи и ГЕРБ, за президента Радев и заявката за втори мандат, за машините и вота, анализираме и заявките на новите формации да влязат в надпреварата за гласовете ни.
"Великите европейци" на Пламен Асенов продължава с разказа за Данте Алигиери. Преди смъртта си, Данте скрива на сигурно място ръкописа на завършената „Божествена комедия“. Децата му търсят книгата, но безуспешно. Легендата разказва, че я намират, едва след като самият той се явява насън на единия си син и му казва къде е.
Инж. Любомир Герев за деня на пчеларите, за Свети Харалампий и за актуалните новини от сектора, разговор на Любомира Разпопова с председателя на пчеларско дружество "Акация 1899". Димитър Владимиров записа отец Теодосий от едноимения храм в Пловдив за празника.
"Добро утро, ден!" е за идеите за културно развитие на Пловдив на госта ни Мариана Чолакова, почетен консул на Германия в града.
В първото утро на декември всичко е повече уют и очакване, повече топлина в дома и време за близките ни! Предстои ни много светлина, много размисли в дългите вечери, равносметките на отминаващата година, и най - накрая - упование с надежда в доброто, което винаги е повече! Избираме теми за наука и изкуство, за взаимодействието между тях. Ще ви срещнем с..
По коловозите на ярките светлини, които идват с наближаването на декември и ноемврийската политическа мъгла тръгват следобедните минути на предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив. Започваме с разговор за рекордно дългото заседание на 51-вото Народно събрание и осмия неуспешен опит за избор на негов председател. Преди заседанието на..
С Ралица Стоянова говорим за шестата ѝ изложба с картини и представяне на втората ѝ стихосбирка „Феникс. Възраждане“. С Владислав Христов ви разказваме повече за представянето на двуезичната хайку антология "Shining Wind/Сияен вятър". Сборникът е издание на Британско хайку общество, чийто председател е българката Илияна Стоянова и събира едни..
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..
Спорът около поддържането на античните мозайки в Епископската базилика на Филипопол се обогати с криминално-сензационни елементи. Директорът на археологическия музей доц. Костадин Кисьов съобщи за намерена ценна находка, но направено чрез грубо разкопаване на мозайките и крито впоследствие от служители на „Старинен Пловдив“. Директорката Елена..