Помним ли написаното през 1871 г. от Апостола: „ Времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме“ , тефтерчето, броят на маслините, четирите въпросителни ? И само цитати ли са, вече, или са пред нас ????
В деня, когато отбелязваме 148-та годишнина от гибелта на Апостола на Свободата, ще чуем 10-класничката Ева-Йоана Стаматова от Образцова математическата гимназия „Акад. Кирил Попов”- Пловдив. Нейно ще бъде словото на поклонението пред паметника на Васил Левски на централната алея на Бунрджика.
Още от деня:
10 000 души в цялата страна се очаква да бъдат ваксинирани днес. А в Пловдив – 1000 души от различни възрасти и групи, и членовете на двете Районни избирателни комисии за Пловдив град и област. Как започва имунизацията ще научим от директното включване на Любомира Разпопова от РЗИ -Пловдив.
За първи път приемни изпити онлайн се провеждат в Аграрния университет в Пловдив. Първият изпит е точно днес. За кандидат-студентската кампания със заместник ректора доц. Боряна Иванова разговаря Живка Танчева.
Рубриката „Рестартирай Европа“ е за плановете на Европейския съюз , свързани с висшето образование. В репортажа на Никола Николов са включени и истории на български студенти в Германия и Англия.
Марияна Секулова от образователния екип на Младежки център Пловдив разказва за събитие от деня в платформата Zoom, посветено на „някои неподозирани качества на храната и на водата“. Провежда се като част от проекта „Младежки център Пловдив - мощен фактор за местно развитие“.
За книгите, игрите, мистериите и изборите, които правим: в зона Култура представяме романът „Островът в небето“, издание на Жанет 45 от Антон Борисов. След четири години в Берлин, където учи психология, и магистратура в Лондон, той се завръща през януари в България.
В „Добро утро, ден“ е срещата с бизнесмена Атнас Цветков изкушен в зората на демокрацията от политиката.
„Точно днес“. Петък 19 февруари. От 6 до 9.30
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува един от водещите кардиохирурзи д-р Андрей Неутов, завеждащ на новото отделение по кардиохирургия в УМБАЛ "Пълмед". В Пловдив го води професионалния път, а в България за първи път пристига през далечната 2001 година по лична покана на проф. Александър Чирков. Идва за да специализира - първо..
По коловозите на ярките светлини, които идват с наближаването на декември и ноемврийската политическа мъгла тръгват следобедните минути на предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив. Започваме с разговор за рекордно дългото заседание на 51-вото Народно събрание и осмия неуспешен опит за избор на негов председател. Преди заседанието на..
С Ралица Стоянова говорим за шестата ѝ изложба с картини и представяне на втората ѝ стихосбирка „Феникс. Възраждане“. С Владислав Христов ви разказваме повече за представянето на двуезичната хайку антология "Shining Wind/Сияен вятър". Сборникът е издание на Британско хайку общество, чийто председател е българката Илияна Стоянова и събира едни..
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..
Спорът около поддържането на античните мозайки в Епископската базилика на Филипопол се обогати с криминално-сензационни елементи. Директорът на археологическия музей доц. Костадин Кисьов съобщи за намерена ценна находка, но направено чрез грубо разкопаване на мозайките и крито впоследствие от служители на „Старинен Пловдив“. Директорката Елена..