Националният празник на България ще бъде отбелязан тържествено днес. Трети март – ден на преклонение към подвига на героите, величието, смелостта и историческите уроци, които трябва да помним днес. Наш събеседник ще бъде Видин Сукарев, историк от Регионалния исторически музей в Пловдив.
За свободата днес, за нейната цена и за паметта ще говорим с доктор Милен Врабевски, председател на Фондация „Българска памет“.
Как пловдивчани ще отбележат 3 март и какво е за тях тази дата? Никола Николов ще ни представи тяхната гледна точка.
Проследяваме и инициативата „Пробуждане с хоро“, която приканва всички българи да обединят своите чувства, воля и дух. Как Пловдив се включва в нея? Това ще научим от Александър Алексиев от фолклорен танцов клуб „Шарената гайда“.
И още теми в утрото на 3 март:
За проблемите с реализирането на "зелените коридори" и за нарастване броя на заразените с Covid-19 ще говорим с доктор Костадин Чифлигаров, заместник-председател на Лекарски съюз-Пловдив.
Пандемията от Covid-19 със сигурност ще рефлектира и върху предстоящата предизборна кампания и вота на 4 април. Какви мерки се предприемат и колко партии и коалиции ще се състезават в Пловдив град и Пловдив област? Председателите на 16-та и 17-та РИК Илиян Иванов и Дарина Тодорова ще са наши събеседници по темата.
В рубриката „ВЕЛИКИТЕ ЕВРОПЕЙЦИ“ Пламен Асенов ще представи втората част от историята за Томас Ман.
Преди всичко това – в „Добро утро, ден!“ гостува агробизнесменът Красимир Кумчев.
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..