„Годишните времена“ са известни и видими, не само тези на Вивалди, но и природните в изложбата „Годишните времена“на Емилия Арабаджиева в галерия „Възраждане“.
А нашите времена може да се класифицират твърде разнообразно. От началото на март сме в предизборното време, а от цяла година – във времето на коронавируса. Който си щъка с какви ли не щамове. А подир тях – антиваксъри и ваксинационни опашки, зелени и червени коридори и експерт след/срещу експерт.
Какви са последните препоръки за ваксиниране, избор и предварителна информация, която трябва да имаме. Интервю с акад. Богдан Петрунов имунолог и алерголог бивш директор на Националния център по заразни паразитни болести.
Как се развива темата с мигрантите, чийто прилив към нашия континент и в условията на пандемията не е спрял. Западноевропейските държави започнаха да затварят гостоприемството си за тях. Как се очертава мястото на България в тази проблемна ситуация. Коментар на геополитическия анализатор проф. Владимир Чуков.
Доколко туризмът продължава да зависи от развитието на пандемията ? Някъде отварят заведения и граници, туроператори увеличават оферти с близки и далечни дестинации. В какво състояние е българският туризъм. Интервю с Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма.
В поредицата „Рестартирай Европа“ репортажът на Неда Велкова е за европейската подкрепа за икономическото състояние на страната, инвестициите и развитието на индустриалните зони с добрия пример на Тракия икономическа зона.
В „Добро утро, ден!“ ще чуете журналистката Веселина Божилова.
„Точно днес“. 9 март вторник. От 6 до 9.30
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..