В предаването "Точно днес" той коментира разнопосочните оценки за дистанционното обучение заради коронакризата и ефекта, който има върху учителите и учениците.
При нас е по- голям процентът на синхоронното обучение във виртуални класни стаи, което се практикува от над 35% от училищата, а повече от 40 на стои имат смесен тип. Това ни отличава от други страни, които са много по- напреднали от нас икономически, но не са развили този модел, отбеляза професорът.
"В бъдеще ще откриваме все повече от това кризисно обучение, все още не осъзнаваме ползите от това, което ни се случва."
Проф. Цоков призна, че има е и негативи, има неясни моменти, но трябва да си даваме сметка, че това хибридно обучение е еднственото възможно. Да си представим, ако го нямаше - какво щяха да правят децата?
Целият разговор е прикачения звуков файл.
С всяка изминала година задачите на матурата по български език и литература стават по-лесни, коментира д-р Павлина Върбанова, създателка на образователната платформа за грамотност "Как се пише". Припомням, че на 21 май зрелостниците се явиха на държавния зрелостен изпит. Върбанова добави, че е възможно това да се прави с цел повишаване средния..
Повече от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото, сочи проучване на агенция „Тренд“. Изследването е представително за пълнолетното население на страната, по поръчка на „24 часа", посветено на обществени нагласи спрямо основните институции, партии и актуални теми. Проучването е реализирано в периода между 12 и 18 май..
Напусна ни един много добър човек и писател - Валентин Георгиев. Той пое по пътя към вечността снощи след тежко боледуване. Валентин Георгиев беше програмен директор на ИК "Хермес", наш колега журналист, работил дълги години във вестник "Марица", писател, чиято дарба блесна още в студентските му години в ПУ "П. Хилендарски", където е завършил..
„Очевидно е, че се полагат усилия от страна на политиците за приемането на еврото от 1 януари 2026 година. Друг въпрос е до колко те се оценяват положително, или отрицателно, тъй като свикнахме да се разделяме, във всяко едно отношение. И всичко, което правим, да го подлагаме на съмнение. Виждате, застъпниците за приемането на страната ни в..
В навечерието на най-светлия български празник – 24 май – ви разказваме за издателя Христо Г. Данов или човекът, който дари книгата на българския народ. Освен основател на модерното книгоиздаване, книгопечатане и книгоразпространение той е бил и всеотдаен кмет на Пловдив. Името му е символ на наука и образование, на вяра в българина...