Тераформиране или как и доколко можем да изменим условията на друга планета така, че тя да стане по-подходяща за обитаване от Homo sapiens.
Как бихме живели на Марс в момента и защо точно там? Възможно ли е някога да се разхождаме спокойно по марсианските скали, без нужда от марсоходи и костюми под налягане? Дали Марс ще се превърне в новата Земя? Тези и много други въпроси поставя лекцията Марс - нашият нов дом. Повдигаме леко завесата за най-любознателните, в края на работната седмица. Истинското разкриване на тайните на Марс, поне някои, предстои да направи Венцислав Петров - магистър “Астрономия и популяризация на астрономията“ към катедра „Астрономия“ на Софийския университет, лектор на събитието. Очаквайте разговора ни, ден преди лекцията!
Традиционно в петък "Четем с Радио Пловдив" и създаваме настроение преди почивните дни!
Започваме след новините в 12.
Четвъртък сутрин по горещите теми "Точно днес" за цените, надценките, заетостта и бизнеса и още пловдивски теми до 9.30 часа. Защо бизнесът разкритикува идеята на държавата да замрази цените за години и половина на всички стоки и услуги, предлагани на българския пазар, от 8 август тази година до 31 декември 2026 година, "когато не е обосновано от..
Днес коментираме споделянето на плановете, в рубриката „За и против“. За проактивните действия и защо на родителите им е трудно да пуснат контрола над децата си? Коментар в рубриката „Брейнсторминг“. Румяна Киризиева, от „БГ Бъди активен“, разказва за финала на проекта „Активно предизвикателство за училища“. И понеже морето, също,..
Преходът към еврото без ясен план създава хаос в аптечния сектор. За това предупреждават от Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България. За притесненията на над 700 семейни аптеки в страната, относно двойното етикитиране на цените и липсата на подкрепа за аптеките ще говорим с Пенка Минева, член на Инициативния комитет и фармацевт в..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Кристиян Владов – главен уредник в Природонаучния музей в Пловдив и специалист по приложна хидробиология. Куратор на залите „Риби“ и „Сладководен аквариум“, изследовател на водния свят и участник в експедиции чак до Антарктида. Той е сред участниците в 33 българска експедия до Ледения континет,..
Във вторник Ви срещаме с усмивка и много лятно настроение поднесено в чаша студена лимонада :)))) И Ви приканваме да останете с нас във времето до 15:00! Ще с учим да поставяме здравословни граници, тогава когато е необходимо и за да съхраним себе си най-вече. В това начинание щ ни помага психологът Весела Табакова. Тя идва от света на бизнеса – повече..