В два мобилни кабинета започват да ваксинират желаещи в Пловдив и областта от утре. Д-р Калин Калинов, председател на Общинския кризисен щаб и директор на дирекция „Здравеопазване“ в община Пловдив, ще ни каже повече по темата, както и дали ще се предприемат още мерки на местно ниво и дали да очакваме учениците и в Пловдив да минат изцяло на онлайн обучение.
Расте декларираното желание за ваксиниране у хората, сочи последното социологическо проучване на „Галъп интернешънъл“, публикувано днес. Освен нагласите към имунизацията срещу КОВИД-19, социолозите проверяват и на какво доверие се радват най-изявените политици на старта на предизборната кампания. Повече ще научим от социолога Първан Симеонов от „Галъп“.
Недоволни граждани се срещнаха днес с общински служители на знаковата за Пловдив ул. „Карловска“. Те протестират, защото повече от година продължава ремонтът на улицата, която е включена във Водния проект в район „Северен“. Повече за недоволството ще ни разкаже Антоанета Петричанска.
За съвместна инициатива на Окръжна прокуратура – Пловдив и други институции във връзка с незаконните сметища и кражбата на инертни материали информираха от държавното обвинение. Подробностите ще научим от Стоян Терзиев.
Въпреки че според МОН страната няма нужда от повече висши учебни заведения, в Пловдив от 3 години се работи над идеята да се открие училище за информатика и компютърни науки. Това е проект на Пловдив тех парк и индийски партньори. Разказва Живка Танчева.
С поднасяне на венци и цветя Пловдив отбеляза 78-та годишнина от спасяването на българските евреи. Репортажът от честването е на Милен Ангелов.
Бъдете с нас! Ще бъде интересно!
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...
Днес отбелязваме Международния ден на биологичното разнообразие. На този ден 196 международни общности и държави, членки на Конвенцията за биологично разнообразие, се обръщат с призив за ежедневни усилия за опазване на биологичното разнообразие и неговото устойчиво ползване. Темата за 2025г " Хармония с природата и устойчиво развитие" разглеждаме с..
На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...