В Пазарджишката областна болница отново няма свободни легла за болни с КОВИД, стана ясно през почивните дни. Каква е ситуацията днес и как се справят – говорим с директора на здравното заведение д-р Красимир Темнилов.
31 590 нови дози от препарата на Пфайзер-Бионтех получи днес страната ни. От тях Пловдивска област получава 90 флакона, а ваксините на Астра Зенека, които идват за две седмици, са 400 флакона. Как ще бъдат разпределени ваксините, разказва Екатерина Костова.
А в асеновградската болница, въпреки първоначалната заявка, днес не се правят ваксинации. За това сигнализира Слави Тодоров, който е опитал да се имунизира тази сутрин, но без успех. За личния неуспешен опит на асеновградчанина да получи полагаемата му се ваксина и за отговора на институциите – чуйте от репортажа на Антоанета Петричанска.
Синдикат "Образование" към КТ „Подкрепа“ направи национално проучване за осигуреността и спецификата на образователната система за работа в електронна среда от разстояние. Какво сочат резултатите и какво е становището на синдиката дали да отпаднат НВО и матурите – по темата говорим с председателя на синдикат „Образование“ Юлиан Петров.
Това са част от темите в днешното предаване "Ден след ден". Бъдете с нас от 15.10 до 17.00 ч., ще бъде интересно!
Разнообразни и весели рубрики сме подготвили за вас в „Алтер его“ тази събота“. Вероятно ще имаме и внезапен гост. Освен това очаквайте липсата на нашия традиционен седмичен обзор (с какво ще го заменим – ще разберете, ако ни слушате) и, разбира се, смехомаратон. А музиката – тонизиращите пиеси на Хърб Алперт. „Алтер его” се излъчва..
Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ще мирише на бензин и ще свирят гуми. Говорим за високите скорости, за адреналина, но и за това колко важни са спирачките не само за автомобила, но и за всички ситуации, в които трябва да броим до 10, за да освободим излишната енергия. Големият му урок на спортист е "Научете се губите и ще разбете колко сте..
Обилните дъждове изненадаха неприятно пловдивчани, а сред най-потъпевшите от задръстените от вода улици останаха жителите на район "Южен". Ситуацията постепенно се овладява. В началото на следобедната програма правим и равносметка и изводи за това, което съдава най-големите проблеми. Разговорите са с директорките на общинските предприятия..
Есента реши да се озъби още в началото на октомври. Надявам се само, за да омекне впоследствие, когато покажем уважение и си сложим зимните гуми и скрием късите панталони в гардероба. Така е-жените стават много чувствителни, ако не ги приемеш насериозно! Напълно сериозно започна усмихнатия сезон на театър “Хенд” и очкваме режисьора Ивомир..
В петък сутрин с градски теми и събития, които следим. Сдружение „Спри рака“ стартира национална кампания „25 – Избери живот. Прегледай се навреме!“, в рамките на която организира информационна среща с дискусионен форум с участието на специалисти и пациенти. За профилактика, дагностика и съвременно лечение на онкозаболянията, говорим с Росица..