Ако се замислим защо Светът е оцелял, поне на 1 април безспорно правилният отговор, в който никой не се съмнява, е „...защото се е смял“. Заедно с този отговор обаче, с голяма доза точност съществуват и други ...защото е носил маска и спазвал мерките за сигурност срещу заразата, или...защото се е ваксинирал...и дори - обратното. А можем да добавим...и защото е направил правилния политически избор с вота си.
И понеже нещата са напълно сериозни, да се позовем на Чудомир, който често е обичал да казва, че най-празният от нашите дни е този, в който не сме се усмихнали нито веднъж.
За опасната близост между шегите и лъжите, кодовете на днешния хумор, белезите на пандемията върху усмивките ни, смеха през сълзи и таланта смеейки се, да бъдеш сериозен - в Деня на хумора и шегата 1 април – събеседник Румен Белчев – управител на „Стършел“ ООД.
В първия материал от поредицата, която БНР прави заедно с престижното европейско издание EURACTIV, в която търсим човешките лица зад кофезионните пари, погледът ни е в посока Северозапад. През 2019 г- във Видин са регистрирани рекордните 120 дни на замърсяване на въздуха с наднормени стойности и това класира града в графата "най-замърсени райони в ЕС". За изхода от тази ситуация на триторията на община Видин - "Глътка въздух за Северозапада" - разказват Петя Колнакова от Радио София и Катя Борисова от Радио Видин
В поредицата интервюта за това как ще гласуваме на 4 април – фокус върху машинното гласуване. С проф. Иван Тодоров, като представител на фирма, която достави и ще поддържа машините в изборния ден - интервю на Паолина Комсалова.
За църквата „Св. Георги“ в Златоград, която се нуждае от ремонт и обявената дарителска сметка – репортаж на Радостина Чернокова.
С любопитна покана за пътуване във времето чрез виртуална разходка в Къща „Хиндлиян“ в събота екипът на ОИ „Старинен Пловдив“ стартира празника за отбелязване на 52-рия си рожден ден. За фонтана с розова вода, музикалната стая в известната сграда и още – за поредицата събития под знака на празника – събеседник – Донка Налбантова – ОИ „Старинен Пловдив“.
Първите минути от утрото на 1 април оставаме в компанията на художничката Емилия Арабаджиева, която е гост в рубриката „Добро утро, Ден“ в седмицата на предела на два месеца.
Времето, измерено в безмилостното тиктакане на стрелките за болните, които чакат регулация за тестовете, от които зависи живота им. Времето и парите с поглед към бюджета на държавата, политическото бавене или пришпорване на влизането на България в еврозоната. Време за изкуството с кауза, за спомените в книга и новото геополитическо време, което започва с..
Защо изкуството се явява толкова добър учебен инструмент? Отговорите на тези въпроси търсим днес в предаването Клуб "Неделя"! Художникът и преподавател Станка Александрова е първият ни събеседник, с когото говорим за предизвикателствата на учителската професия и още за изкуството като инструмент, посредством който децата развиват умения за комплексно..
Тази неделя говорим за руните. Как ни помагат и напътстват? Рунологът, Пламена Гиргинова, разказва. Очаквайте и епизод пореден на рубриката ни с Елена Шахънска. Темата е „Подхранване на мозъка“. От утре стартира проектът „Емоции и жестове“. Разговаряме със Сердар Чалъшкан. С психолога Даниел Троев коментираме тревожността и как да се..
В първия работен ден на новото правителство стана ясно, че кадровите промени ще започнат от вторник. До тогава Съветът за съвместно управление ще обсъди предложенията на партиите за новите назначения, като последната дума ще има премиерът Росен Желязков. Как ще се разпределят кадрите на отделните партии, ще има ли взаимен контрол по..
Петък винаги е насочен към предстоящите почивни дни. Предвид края на първия учебен срок за учениците, голяма част от свободеното време и времето за семейството, минава под мотото - "Наближава края, стегни се!". Как да съчетаем ангажиментите, задачите и все пак да имаме част от времето за забаления и релакс? Въпроси, които все по - трудно намират отговор в..