Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Аз избирам с Радио Пловдив

| обновено на 04.04.21 в 13:07

Заедно сме, в деня на вота, от 12 до 16 часа.

Всяко цялостно поведение е въпрос на личен избор, но имаме пряк контрол върху два от неговите компонента – действията и мислите. 

Във времето от 12 до 13 часа и след новините в 12, колегата Мария Иванова ще ни запознае с нагласите на хората, за днешния вот. Ще гласуват ли и защо? Какви са техните очаквания, от новите управляващи и как според тях ще повлияе COVID кризата, на избирателната активност?

Ще говорим и със социалния психолог Емилия Крушков, за начините, по които се повлияваме едни други, информационно. Как търсим информация? Какво е важно за нас, когато търсим информация и как това се отразява на нашите избори, като цяло?

В предаването, между 13 и 14 разговаряме с Благовест Георгиев, преподавател по класическа китара в Ница, който живее във Франция, вече, 18 години. Защо е важно да гласуваме, според него и дали мерките там и заболеваемостта ще окажат влияние на българите, за днешния вот?

Очаквайте и интервюто на колегата Мария Иванова с Анна Адамова, програмен директор в български център за нестопанско право. Тя е организатор на конкурс за смели идеи на млади хора, които биха могли да променят ежедневието ни. Какви са желанията на младите и какви промени искат да има в страната ни, за един по-хубав и по-спокоен живот? Какво очакват, от новите управляващи?

Колегата Дарина Иванова ни среща с музиканта Герган Ценов, който изразява своето убеждение в необходимостта от упражняване на вота, по един интересен начин, развенчавайки няколко мита свързани с гласуването.

Между 14 и 15 часа, в предаването гостува проф. Георги Фотев, един от изтъкнатите български социолози. Пряко от Милиджвил, Джорджия, САЩ, включваме Евелина Галова, съветник на колежанската радиостанция в Джорджия, „College and State University“. 

В последния час на предаването, за избирателната активност и изборния ден, разговаряме с Яница Петкова от „Галъп интернешънъл“. От Виена, Австрия, разговор на живо за вота, с Елена Кметова-Биро, която е докторант в Централноевропейския университет и работи в Австрийската орнитологична централа. 

Започваме, след новините в 12. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" за езиците и шума на парите

Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на държавен бюджет, след като държавната власт го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния..

публикувано на 20.02.25 в 15:27

Бойкот, заплахи и преговори "Ден след ден"

Цените на търговските вериги, на малките магазинчета и на фермерски пазари ще бъдат централна тема в предаването „Ден след ден“ на 20-ти февруари. Но не само. Както каза един от производителите, най- важно е мнението на „цар потребител“. Има или няма бойкот на търговските вериги в Пловдив и Пазарджик, къде потребителите пазаруваха днес и какво..

публикувано на 20.02.25 в 14:48

Изобилие и морско синьо във „Вход свободен“

Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..

публикувано на 20.02.25 в 09:30

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51