Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Накъде след изборите и с ваксини в "Ден след ден"

Стълбище в пловдивско училище
Снимка: Екатерина Костова, Радио Пловдив

След парламентарния вот у нас - идва ли политическа зима в разгара на астрономическата пролет? Кое разбърка патриотичния вот и какво се случва под чертата? Всичко това – и в още теми извън политическото поле ще нагазим в предаването "Ден след ден" днес. Акцентите – очаквано – ще са върху политиката и ваксините. Ето как ще погледнем на тях:

С евродепутата от ВМРО Ангел Джамбазки ще коментираме защо останаха под чертата воеводите и как ще сработи новата конфигурация в парламента.

Държавният глава ли е на ход ще говорим след това с президентския съветник проф. Александър Маринов, с когото ще анализираме и поведението на стари и нови политически играчи веднага след вота.

Как пловдивчани виждат близкото политическо бъдеще – това ще разберем от анкетата на Никола Николов.

Ще затворим политическата тема с обобщението на политолога Стойчо Стойчев за това предизвестен ли е бил така категоричния вот срещу системните партии, влизаме ли в спирала на трудни политически игри или напротив – предстои време на оздравяване и нов политически хоризонт?

Днес темата за ковид -19 ще е със строго практическа насоченост – с главния секретар на РЗИ Пловдив д-р Сийка Димчева от ще говорим за ваксините в Пловдив и областта с цифри - докъде ще стигнат и ще имат ли избор желаещите имунизация.

И защото нито за миг културата не е добре да отстъпва на заден план – дори заради политика или пандемия –Стоян Терзиев ще ни срещне с преводача Сашко Павлов, който днес ни кани на изложбата си с пластики.

Започваме след новините в 15:00 и ще сме с вас до новините в 17:00 часа. Слушайте ни!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Точно днес“ – студен полъх по горещите теми

В студеното утро на 12-ти февруари ще говоримв за цени, доходи и не/доволството на българите. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Популизъм или реална мярка за намаляване на цените на хранителните магазини е анонсираният бойкот на магазините за 13-ти февруари? Финансовият анализатор Светозар Гледачев ще бъде наш събеседник по..

обновено на 11.02.25 в 16:55

"Ден след ден" плуваме в свои води

Съвсем скоро се очаква Пловдив да се сдобие с уникално съоръжение – олимпийски плувен комплекс „Младост“, който се намира на Гребната база. За параметрите на спортното бижу и ще могат ли пловдивчани също да спортуват там, говорим с арх. Тодор Абаджиев , проектант на плувния комплекс „Младост“. Днес е Международният ден за безопасен интернет,..

публикувано на 11.02.25 в 14:45

Емоционално с „Вход свободен“

Тема ни е изложбата „ПроБудени пространства“, на Петра Добревска, която се открива на 14 феврари, в Пловдив. В рубриката „Брейнсторминг“, психологът Емилия Сотирова за мързела като блокаж, психически и емоционален. Следразсъдъчният коментар на Жоро Пеев, също ни е в програмата. Очаквайте и рубриката „На кино“. Започваме, след..

публикувано на 11.02.25 в 09:30

На 11 февруари "Точно днес"

Вторник сутрин с анализ и коментар на важните теми, които следим в развитие. До 9.30  говорим за цени и бойкот, здраве и лечение. И още: пътуваме с Родопската теснолийнека и приемаме покана за изложба в галерия "Възраждане".  С Габриела Руменова от онлайн платформата „Ние, потребителите“ коментираме темата за насрочения за 13 февруари  "Бойкот на..

обновено на 10.02.25 в 16:54

Мед и жило "Ден след ден"

Срещу безконтролното застрояване на Пловдив се обявиха и общинските съветници от БСП в града. Преди дни колегите им от ПП-ДБ в местния парламент нарекоха бомба със закъснител предстоящото изграждане на жилищен комплекс от небостъргачи в квартал „Филипово“. Социалистите дори настояват за временна забрана и преразглеждане на Подробния устройствен план на..

публикувано на 10.02.25 в 14:57