Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ароматни картини във „Вход свободен“

| обновено на 29.04.21 в 09:33

Днес е международният ден на танца, но ако нямате какво да танцувате, намерете причина да пеете или да рисувате, може би...Изкуството, винаги, помага.

Танците, вадят от нас неподозирани емоции. За разликата между чувство и емоция, защо емоциите ни объркват толкова, ще ни каже терапевтът Наталия Накова.

Ще си говорим и за събитието „Нарисувай ароматна картина, с етерични масла“. Днес, онлайн от 19.30 часа. Повече, след 13 часа, в предаването. 

Очаквайте и рубриката „Предазсъдъци и следразсъдъци“, с Жоро Пеев.

Започваме, след новините в 12. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Реалности и отражения „Ден след ден“

Протестът за редовен транспорт до Пловдив разширява мащаба си. От тази неделя още четири села се присъединяват към протестиращите от село Труд – това са селата Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре. „Искаме човешки условия, редовни курсове, нови автобуси!“ – заявяват хората от тези села, които стигат до Пловдив с претъпкани и..

публикувано на 10.10.25 в 14:51

“Вход свободен” - предимно слънчево

Октомври прави плах опит да се върне към фабричните си есенни настройки, но тенденцията е към средни стойности на максималните температури +17 градуса. Вярно , почти без валежи, което радва след потопа от изминалата седмица и най- малкото не предизвиква нито стрес, нито депресии. Казвам го, защото е благоприятен момент да отбележим Световния..

публикувано на 10.10.25 в 09:10

„Точно днес“ за психичното здраве и изборите

В световния ден на психичното здраве и на фона на зачестяват случаите на насилие сред подрастващите форум в Пловдив събира на едно място ученици, учители, родители и експерти. Какво ни казват децата с езика на агресията? Отговор на този въпрос ще даде Магдалина Танчева, психолог и арттерапевт с богат опит в работата с деца. И още говорим за..

публикувано на 09.10.25 в 16:51

Факти с различни оценки "Ден след ден"

Изборът на нов управител на УМБАЛ "Пловдив" предизивика лекари, сестири и пациенти на протест. Те не приемат ортопеда д-р Йовко Червенков да заеме поста след добрите резултати, които предишното ръководство, начело с д-р Динчо Генев е постигнало. Д-р Генев също се яви на конкурса, но не го спечели. Атмосферата от протеста ще чуем репортаж на Даниела..

публикувано на 09.10.25 в 14:04

Усещане за щастие с „Вход свободен“

Говорим за Форум тревожно-депресивни състояния, онлайн и безплатно. Събитието стартира на 18 октомври, седмица след Световния ден на психичното здраве и обединява 40 експертни перспективи, представени от водещи психиатри, психотерапевти, психолози, невролози и други специалисти в областта на човешката психика. Гостува Ваня Никова – организатор..

публикувано на 09.10.25 в 09:30