Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Във въртележката на делника в "Ден след ден" на 31 май

Снимка: 24plovdiv.bg

Монтирането на виенско колело на пловдивския площад „Централен“ през уикенда предизвика бурни дебати и дори доведе до предложения за промяна в една от общинските наредби. Темата коментира днес и бившият кмет на Пловдив Иван Тотев, ще чуем и позицията на община Пловдив от главния архитект Димитър Ахрянов.

Досегашните водачи на листите на ГЕРБ в Пловдив – лидерът на партията Бойко Борисов и бившата областна управителка Дани Каназирева, отново ще бъдат начело в листите за извънредните парламентарни избори на 11 юли. Кои са другите номинации, ще чуем от репортажа на Никола Николов.

Поредните скандали и сблъсъци между служебното правителство и доскорошния премиер Бойко Борисов ще коментираме с политолога Христо Панчугов.

С финансиста Кольо Парамов ще анализираме ситуацията около бюджета на държавата и раздаваните кредити за близо 1 млрд. лв. на 8 големи фирми от Българската банка за развитие.

Всеки пети пушач развива хронична обструктивна белодробна болест, а рискът за рак на белия дроб нараства 22 пъти. Това стана ясно в Клиниката по пневмология на УМБАЛ „Св.Георги“ по Световния ден без тютюнев дим. Веселина Пеева разказва още по темата.

А от утре Турция облекчава начините за влизане в страната от България, съобщи новият генерален консул на Република Турция в Пловдив. Как ще стане това, ще научим от Живка Танчева.

Бъдете с нас! Ще бъде интересно!



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Александър Богдан Томпсън в "Добро утро, ден!"

В последната седмица на ноември ни гостува Александър Богдан Томпсън . Той е сценичният фотограф на Държавна опера - Пловдив.  Свързан е по наследство с музикалното и танцово изкуството, баща му - американец е бил оперен певец, майка му е българска балерина, танцувала в Пловдив и Германия. Фотограф и музикален изпълнител. Завършил е поп и..

обновено на 28.11.25 в 18:15

Арт следобед с „Вход свободен“

В днешното издание на „Вход свободен“ ви срещаме с Георги Терзиев – художник, астролог, пътешественик и преподавател по рисуване. Той представя своята 38-ма самостоятелна юбилейна изложба акварели, включваща 36 непоказвани досега творби, както и премиерата на новата си книга „Приключения от Европа, Арабска Азия и Западна Африка“. Откриването е..

публикувано на 28.11.25 в 09:30

С усещане за финанси и Коледа „Точно днес“

България е в безпрецедентна ситуация, след като проектът на бюджет 2026 беше изтеглен. Какви са рисковете? Отговорите търсим в последното работно утро на ноември. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Има ли шанс новият бюджет на държавата да бъде приет до края на тази година и какво ще се случи, ако това не бъде направено? За..

обновено на 27.11.25 в 16:55

Посоките на недоволството в "Ден след ден"

Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Търсим ги с психолога д-р Пламен Димтров в първия разговор в следобедната програма "Ден след ден" този четвъртък...

публикувано на 27.11.25 в 14:45

“Вход свободен” между театъра и музиката

Днес, независимо от облаците и дъжда, сме решени да разсеем есенното униние с решителната подкрепа на режисьора Ивомир Игнатов- Кени, който ще ни гостува лично в студиото на Радио Пловдив. Той ще ни осветли относно предстоящото събитие “Отворени врати Театър Хенд” и сме уверени, че най- подходящото място за огласяване на такива мероприятия е..

публикувано на 27.11.25 в 09:40