Лични данни на хиляди пловдивчани, които са членове на секционните избирателни комисии за вота на 11 юли, изтекоха в интернет. Течът на данни е станал след заседанието на РИК 16 снощи. По темата работи Екатерина Костова.
Областният управител Ангел Стоев е констатирал редица нарушения по Закона за обществените поръчки при обявената поръчка за изграждането на нов водопровод в село Брестовица, където питейната вода е замърсена с манган. В какво се състоят нарушенията и какви мерки се предприемат, ще чуем от областния управител Ангел Стоев. Търсим отговора и на директора на ВиК – Пловдив Спартак Николов.
Петя Плачкова разказва за поредната ВиК авария, която наводни улица в пловдивския квартал "Гагарин".
И още един проблем, свързан с водата. Хидрогеолози от Пазарджик и страната организираха подписка, в която настояват да отпадне изискването за пълен химичен и радиологичен анализ дори за кладенци за непитейни нужди. Кореспондентът от Пазарджик Невена Петрова с репортаж по темата.
Летният туристически сезон се открива днес в Пампорово, а повече ще ни разкаже Радостина Чернокова.
Пловдив и Пазарджик са включени в района с благоприятни демографски показатели у нас. Това сочи изследване за регионалните демографски дисбаланси в страната, изготвено от доц. Георги Бърдаров от Софиийския университет и доц. д-р Надежда Илиева от БАН. Димитър Владимиров обобщава данните от изследването.
Живка Танчева разказва за изпитите в 10-ти клас, които за първи път в българското образование ще се проведат тази седмица. А Веселина Пеева провери колко бъдещи първокласници ще останат без места в пловдивски училища наесен.
Бъдете с нас! Ще бъде интересно!
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...