„Тази кампания беше по-изнервена от предишната. Факт е, че имаше голямо неизвестно – служебният кабинет, който промени ситуацията и извади доста нелицеприятни неща наяве. С това промени уж позитивния наратив, който имаха част от партиите“. Това заяви политическият анализатор Любомир Аламанов.
По думите му, трябва да се направи разговор за това, което се е случило пред последните 12 години. Това са годините на ударно финансиране от страна на ЕС. Необходимо е да се разговаря за това, дали парите са похарчени целесъобразно или не. И ако няма такъв разговор, не бихме могли да затворим вратата на миналото.
Предизборната кампания е преминала без изненади, като повечето партии са се придържали към избраните от тях стратегии. „Налице е обаче леко нарастване на одобрението към някои от новите партии, а в други – има спад на тяхното одобрение“.
Служебният кабинет обаче е успял да постави различни условия на партиите. Част от тях са успели да не се повлияят от тях като послания и посока, докато други са били подвластни на това влияние и това е бил фактор, с който е трябвало да се справят.
„Изненадан съм обаче, че част от публиките не се интересуваха изобщо. Има такъв феномен на фенщина в политиката – големи групи хора викат за политическа партия, все едно че викат за футболен отбор. За феновете е присъщо това, защото там има повече любов или повече омраза, а не – здрав разум. На да се подхожда към политиката като към първенство по футбол, когато тя ни определя живота и кой и как ще изразходва нашите пари, е странно...“
Аламанов коментира още, че в хода на кампанията е имало ярко присъствие на дигиталните технологии, заради голямата достъпност на дигиталния свят от финансова гледна точка за партиите и начин за общуване с избирателите. Предстои да се разбере дали това предпочитание е проработило в интерес на политическия ни избор.
Интервюто – звуковия файл:
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..
Протестите в подкрепа на варненския кмет Благомир Коцев, са продиктувани от това, че прокуратурата, Антикорупционната комисия и като цяло правоохранителната система в страната, очевидно действат като бухалка по конкретни политически проекти. Това заяви в интервю за предаването "Точно днес" на Радио Пловдив съпредседателят на "Да, България"..
„Големият проблем за стабилността на правителството на Росен Желязков е в действието на два основни фактора. Единият фактор, е липсата на всякакъв интерес, желание и дори моментна нагласа, в който и да е от партньорите в управляващата коалиция, а и в мнозинството в НС, да свали това правителство и да тласне страната страната към предсрочни..
Община Сопот е на път да реши проблема с водата, който от години мъчи хората през лятото. Предстои ремонт на важен водопровод, който ще свърже шахтовите кладенци, откъдето градът ще ползва вода, с ВиК мрежата, съобщи кметът на община Сопот Станислав Стоенчев. Той обясни, че вече е изготвен проект за това от ВиК-Пловдив. Чрез него шахтовите..