Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В мрежите на лятото - "Точно днес"

Извънредната епидемична обстановка се удължава от 1 до 31 август  с решение на Министерския съвет, а от 29 юли са в сила и  новите правила за влизане в България от държави в червената зона. И не само, заради летните градуси темата за безопасността и за здравето ни остава гореща.  

Колко далече сме от колективния имунитет на прага на застрашаващата ни четвърта Ковид-вълна?  По темата - проф. Маргарита Апостолова – ръководител Лаборатория по медико-биологични изследвания  към Института по молекулярна биология на БАН.

Оставката на главния прокурор Иван Гешев и скандалите с подслушванията, увеличения бюджет за сигурност, нерегламентираното изнасяне на информация. Събеседник експертът по национална сигурност Николай Марков.

Над 4 млн лева  ще бъдат вложени в обновяването на емблематичната за Смолян сграда – Планетариума. Ремонтите стартират до дни и трябва да бъдат завършени за две години и половина. Репортаж на Радостина Чернокова.

Интермодалността – цел на българските европроекти по ОП „Транспорт и транспортна инфраструктура“ – репортаж на Живка Танчева.

В минутите за култура след  9 ч. художникът Димитър Добрев с разказ за дарението, което направи на  РЕМ – Пловдив – 1000 ютии, сред които старинни, съвременни, реплики и сувенири, събирани повече от 40 години.

Ще ви поканим и на премиерата на книгата „Тайните на тракийския език. Орфей проговаря“ в НБ „Иван Вазов“. Авторът Павел Серафимов е дългогодишен изследовател на тракийската цивилизация и споделя убеждението си, че траките са имали писменост – първата не само в Европа, но и в света.

.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Сюжети от новата седмица "Точно днес"

Времето, измерено в безмилостното тиктакане на стрелките за болните, които чакат регулация за тестовете, от които зависи живота им. Времето  и парите с поглед към бюджета на държавата, политическото бавене или пришпорване на влизането на България в еврозоната. Време за изкуството с кауза, за спомените в книга и новото геополитическо време, което започва с..

публикувано на 19.01.25 в 17:14

За изкуството и децата днес в Клуб "Неделя"

Защо изкуството се явява толкова добър учебен инструмент? Отговорите на тези въпроси търсим днес в предаването Клуб "Неделя"!  Художникът и преподавател Станка Александрова е първият ни събеседник, с когото говорим за  предизвикателствата на учителската професия и още за изкуството като инструмент, посредством който децата развиват умения за комплексно..

публикувано на 19.01.25 в 15:09

Неделно с „Шейкър“

Тази неделя говорим за руните. Как ни помагат и напътстват? Рунологът, Пламена Гиргинова, разказва. Очаквайте и епизод пореден на рубриката ни с Елена Шахънска. Темата е „Подхранване на мозъка“. От утре стартира проектът „Емоции и жестове“. Разговаряме със Сердар Чалъшкан. С психолога Даниел Троев коментираме тревожността и как да се..

публикувано на 18.01.25 в 16:05

Ритници в политиката и футбола "Ден след ден"

В първия работен ден на новото правителство стана ясно, че кадровите промени ще започнат от вторник. До тогава Съветът за съвместно управление ще обсъди предложенията на партиите за новите назначения, като последната дума ще има премиерът Росен Желязков.  Как ще се разпределят кадрите на отделните партии,  ще има ли взаимен контрол по..

публикувано на 17.01.25 в 14:44

Ефективно родителство и забавления във "Вход свободен"

Петък винаги е насочен към предстоящите почивни дни. Предвид края на първия учебен срок за учениците, голяма част от свободеното време и времето за семейството, минава под мотото - "Наближава края, стегни се!". Как да съчетаем ангажиментите, задачите и все пак да имаме част от времето за забаления и релакс? Въпроси, които все по - трудно намират отговор в..

обновено на 17.01.25 в 13:46