На кого, кой, колко? Макар и да не става въпрос за българската граматика, а за политическите решения, свързани с власт и пари, за отговорите на тези въпроси се изсква надеждна степен на грамотност.
Ако тя е в дефицит, тогава са необходими известни упражнения. Вече бяхме свидетели на това няколко пъти, а в петък задаваме и по-актуалния въпрос – възможно ли е количественото натрупване на грешки да доведе до качествено изменение в поведенческия стереотип на политиците, чиято сила се корени основно в политическия инат, а не в зрелостта.
Заявка за национално отговорно поведение на думи дадоха от БСП, на които президентът Румен Радев предстои да връчи третия мандат за съставяне на Правителство и след това всички очакват управленската рулетка да се задвижи. Остават въпросите „дали“ е „с чия подкрепа“. По темата – политологът Първан Симеонов – изпълнителен директор на "Галъп Интернешънъл".
Дебатът за бюджета на Здравната каса – повече политически или експертен. Ще стигнат ли парите за посрещане ударите на четвъртата Ковид-вълна? Събеседник – председателят на Българския лекарски съюз д-р Иван Маджаров.
В „Рестартирай Европа - по-силна за теб“ – репортаж на Севдалин Палаузов за новия етап в стратегията на ЕС за ваксините.
След броени дни Пловдив ще се превърне в атрактивна куклена сцена. 24-то издание на традиционния Международен куклено-театрален фестивал „Двама са малко, трима са много“ вече е готово с програмата си и обещава истинско забавление, макар и в ковид-условия. Репортаж на Екатерина Костова.
Месец септември превръща Старинен Пловдив в магнетична територия за Националните есенни изложби. Тази година събитието е под мото „Прагове и белези“. По темата чуйте арт директора и куратор на форума проф. д-р Галина Лардева.
А в „Добро утро, Ден“ си припомняме и в петък първите минути от едно утро на Почетния консул на Германия в Пловдив д-р Мариана Чолакова.
Времето, измерено в безмилостното тиктакане на стрелките за болните, които чакат регулация за тестовете, от които зависи живота им. Времето и парите с поглед към бюджета на държавата, политическото бавене или пришпорване на влизането на България в еврозоната. Време за изкуството с кауза, за спомените в книга и новото геополитическо време, което започва с..
Защо изкуството се явява толкова добър учебен инструмент? Отговорите на тези въпроси търсим днес в предаването Клуб "Неделя"! Художникът и преподавател Станка Александрова е първият ни събеседник, с когото говорим за предизвикателствата на учителската професия и още за изкуството като инструмент, посредством който децата развиват умения за комплексно..
Тази неделя говорим за руните. Как ни помагат и напътстват? Рунологът, Пламена Гиргинова, разказва. Очаквайте и епизод пореден на рубриката ни с Елена Шахънска. Темата е „Подхранване на мозъка“. От утре стартира проектът „Емоции и жестове“. Разговаряме със Сердар Чалъшкан. С психолога Даниел Троев коментираме тревожността и как да се..
В първия работен ден на новото правителство стана ясно, че кадровите промени ще започнат от вторник. До тогава Съветът за съвместно управление ще обсъди предложенията на партиите за новите назначения, като последната дума ще има премиерът Росен Желязков. Как ще се разпределят кадрите на отделните партии, ще има ли взаимен контрол по..
Петък винаги е насочен към предстоящите почивни дни. Предвид края на първия учебен срок за учениците, голяма част от свободеното време и времето за семейството, минава под мотото - "Наближава края, стегни се!". Как да съчетаем ангажиментите, задачите и все пак да имаме част от времето за забаления и релакс? Въпроси, които все по - трудно намират отговор в..