В „Точно днес“ в последния ден от месец август говорим за предложените COVID мерки и как те се приемат от браншовите организации.
Предложението за затягане на ковид мерките. Достатъчно строги и навременни ли са те?- коментар на проф. д-р Йорданка Стоилова, от катедра „Епидемиология и медицина на бедствените ситуации“, МУ-Пловдив;
Темата продължаваме и с Кръстина Миткова от Сдружението на заведенията в България. Какво е решението на бранша?;
Да се запази намалената данъчна ставка от 9 на 100 за книги и учебници. Проектозаконът коментира пловдивският депутат Манол Пейков в интервю пред Екатерина Костова;
Защо превозвачите от Пловдив поискаха остваката на директорът на ОП "Организация и контрол на транспорта“ инж. Пламен Вълков- репортаж на Антония Попова;
В културния календар на Пловдив- Галерия „Възраждане“ отбелязва 26-та си годишнина с изложбата на Ангел Герджиков; Есенният салон на изкуствата Пловдив 2021 стартира с иновативния спектакъл „Лебедово езеро“ на Пеещите фонтани в Цар Симеоновата градина.
Градът е полупразен, завладян от обичайната юлска жега. Тези, които сме още тук - най- коравите пловдивчани, разчитаме на утешителната вяра в августовската отпуска, пием ледени фрапета и благославяме наум изобретателя на климатика - почитаемият мистър Уилис Кериър. Днес в предаването освен свежа музика и интересни теми сме ви приготвили..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения ще разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за отглеждане и развъждане на..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
"Да бъдеш нестандартен учител, това често значи да вървиш по ръба" - думи на Станислава Йорданова, отличена в Националния конкурс за нестандартни учители организиран от Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров” и Департамент КПРПС - Бургас . Определя тази награда като "връх" в своя личен път на израстване! Такова признание не се..
Четвъртък сутрин по горещите теми "Точно днес" за цените, надценките, заетостта и бизнеса и още пловдивски акценти до 9.30 часа. Защо бизнесът разкритикува идеята на държавата да замрази цените за година и половина на всички стоки и услуги, предлагани на българския пазар, от 8 август тази година до 31 декември 2026 година, "когато не е обосновано от..