Университетът по хранителни технологии в Пловдив открива новата учебна година в неделя, всички студенти присъствено започват да посещават лекции и упражнения.
Повече за организацията на учебния процес в условията на епидемия, новостите и за започващата от днес конференция с междунароно участие по темата етерични култури, разговор със заместник ректора доц. д-р Христо Спасов.
Университетът по хранителни технологии ще открие новата учебна година на 12 септември 2021 г. от 10,30 ч. в двора на учебното заведение.
Ще присътват първокурсници, преподаватели, служители и гости, сред които се очаква министърът на образованието и науката проф. Николай Денков, министърът на земеделието, храните и горите проф. Христо Бозуков и зам.-министърът на туризма Мария Белколева, зам.-областният управител Даниела Николова, кметът на Пловдив Здравко Димитров, районни кметове, ректори на висши училища в Пловдив, членовете на настоятелството на УХТ, бивши ректори на УХТ и др.
Ректорът проф. д-р Пламен Моллов ще връчи студентските книжки и таблетите на 7-те студенти, приети с максимален бал. На всички останали първокурсници книжките ще бъдат раздадени по факултети и специалности. За тях също са осигурени безплатни таблети за обучение в електронна среда, както беше в началото и на миналата година.
Учебният процес започва на 13 септември 2021 г. присъствено за всички курсове, заяви зам.-ректорът по учебна дейност доц. Христо Спасов. Ще бъде създадена организация за актуализиране информацията за здравния статус на преподаватели, служители и студенти, за да формира балансирана оценка на ситуацията и начина на организиране и провеждане на учебния процес.
В хода на лекциите и упражненията ще се спазват стриктно противоепидемичните мерки: носене на маски, използване на дезинфектанти и въздухопречистватели, проветряване на учебните зали, по-чести почивки, междинни дезинфекции в учебните зали, създаване на възможности за намаляване броя хора в залите чрез разделяне на подгрупите за практическите части от упражненията и други.
Приканваме за по-висок процент на ваксиниране както сред преподавателите и служителите на университета, така и на студентите с оглед отговорност и взаимна грижа, заяви зам.-ректорът.
Всяка седмица университетът ще бъдат осигурява антигенни тестове за всички желаещи да следят здравния си статус.
До момента в държавна поръчка са заети около 87% от местата редовно и задочно. Продължава записването в първи курс и в двете форми, търсят се кандидати за защитените специалности в професионално направление "Енергетика", професионално направление "Машинно инженерство", специалност „Машини и апарати за хранително-вкусовата промишленост“, за които таксите ще бъдат поети от държавата за целия срок на обучение.
Доц. Спасов припомни, че приемът на документи за ОКС "Магистър" започна и ще продължи до 1 октомври 2021 г. Класирането ще бъде обявено на 4 октомври 2021 г., а записването е в периода 5-7 октомври 2021 г. Общият брой на магистратурите в УХТ е 34.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..