Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За природата и още нещо във „Вход свободен“

| обновено на 30.09.21 в 09:37

В Канада, на 30-ти септември, отбелязват деня на оранжевата риза. Оранжевото създава настроение и е цветът на есента. Изпращаме септември с усмивка. 

Днес ни гостува Анелия Павлова, от „Зелени Балкани“. Отбелязваме 25 години "Нощ на прилепите в Европа". Информационната кампания „Нощ на прилепите 2021“, обхваща 11 града в страната, от 21 септември до 22 октомври. За кампанията и събитието в Пловдив, на 2-ри октомври, разказва Анелия Павлова, във времето до 13 часа. Няколко са нещата планирани в съботния ден, със съдействието на Природонаучния музей.

След 13 часа, отбелязваме и събитието „Капана дог“, на 3-ти октомври, сцена „Ядрото“ в Капана. Началото е в 11 часа. Д-р Веселин Бекирски, управител на Общинския приют „Приятел завинаги“ е наш гост. На следващия ден 4-ти октомври, приютът ще има ден на отворените врати. Това е и Световният ден на безстопанствените животни. А, месец октомври е Международен месец на безстопанствените животни.

Очквайте и рубриката „Предразсъдъци и следразсъдъци“, на Жоро Пеев.

Започваме, след новините в 12. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Под диктовката на лятото „Точно днес“

Пореден ден с високи, типично летни температури. Те обаче носят и своите предизвикателства, а за тях ще говорим в утрото на 25 юни. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа. При какви условия ще пътуват в масовия градски транспорт пловдивчани това лято? И ще бъдат ли те цивилизовани, или ще са близки до тези през миналата година,..

обновено на 24.06.25 в 15:56

Усмихнат следобед с "Вход свободен"

Днес в предаването Ви срещаме с успелите деца на България! Този път успехът ни отвежда към град Стара Загора, където с усмивка и креативен подход ни посрещнаха Минчо и Янислав Иванови - бъдещи млади изобретатели. За втора поредна година те спечелиха първо място на националния турнир по ИТ "IT свят", който се провежда от Колежа в гр. Добрич, към Шуменски..

публикувано на 24.06.25 в 09:30

На 24 юни в предаването "Точно днес"

В утрото на Еньовден ще ви разкажем за една от най- красивите традииции на този ден, която Асеновград пази. Обичаят „Калиница“ е уникален за страната и от десетилетия съчетава християнския ритуал по въвеждането на Дева Мария в храма и народните гадания и наричания на Еньовден. Ще научим повече от интервюто на Живка Танчева с Николета Костадинова, която..

публикувано на 23.06.25 в 16:46

“Вход свободен” с паролата на лятото!

На третия ден от лятното слънцестоене , сиреч -първия понеделник на любимия ни сезон, сме готови много тайно и абсолютно конфиденционално да ви издадем паролата на предстоящите три месеца! Ще я чуете в края на предаването, ако слушате внимателно.  Предстоят свежа музика, цветни факти, настроение и рандеву в ефира с Орлин Горанов, както и..

публикувано на 23.06.25 в 09:30

"Точно днес" - първият летен понеделник

На 23 юни програма "Точно днес" е с посоки от Пловдив, страната и света.  Ударите на САЩ по Иран и какво може да се очаква в сценариите за военните действия, коментираме с проф. Марин Русев , геополитически анализатор. Българите и летните пътувания, дали през тези месеци трендът се обръща и туристите ще изберат българските курорти, или все още..

публикувано на 22.06.25 в 15:25