Сред тях са обикновени граждани, неправителствени организации, служители на големи компании и на местната районна администрация.
Акцията по почистването е запланувана за петък, 8 октомври.
Защо за пореден път се стига до акция за почистването на хълма в центъра на града и как се поддържат тепетата, които са защитена територия?
Питаме кмета на район „Централен“ Георги Стаменов.
Свидетели сме за пореден път на „странно“ поведение на част от посетителите на това тепе. Отпадъци се търкалят по земята, пренебрегват се кошчетата. Охраната на хълма не е нужното ниво. Графитите са другия проблем – след почистване, до 6 месеца ги виждаме отново – коментира повтарящата се ситуация Георги Стаменов. По думите му, „Разговаряно е с институциите за осигуряване на жива охрана, но ...“
Възможността е - да се инсталира видеонаблюдение. Изготвен е проект за разполагането на 60 камери, които ще улавят нарушителите, за да не се измъкват безнаказани.
Предвижда се и увеличаване на осветлението, изброи заложените инициативи кметът на район „Централен“.
След ремонта на Часовниковата кула, мястото стана по-красиво и привлекателно за отдих. Но заедно с това се засилиха и проблемите с чистотата – посочи той.
Всичко това доведе до поредната доброволческа акция за почистването. Ако всички не се грижим за знаковия за пловдивчани хълм, няма как да разчитаме само на общинска охрана.
Разчитаме на гражданското общество, с чиято съвест да се прекратят лошите практики, настоя Георги Стаменов.
В тази връзка той заяви, че ще поиска от градската управа на Пловдив целево гласуване на бюджет за редовно почистване, поддръжка и охрана на Дановия хълм. Ще се търсят поне 200 хил. лева за набелязаните цели.
За да се наслаждаваме с възхищение на на това красиво място, добави кметът на район „Централен“.
Много европейски бизнеси могат да престанат въобще да търгуват на американския пазар, прогнозира Адриан Николов от ИПИ по повод наложите от Доналд Тръмп мита. Една от възможнастите е да се изнесат производствата в САЩ. А иначе всяка една наша стока, която се продава в САЩ ще е с 20% по- скъпа. Моментният шок на борсите едва ли има..
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..