Сутринта на 13 октомври в „Точно днес“ на фокус са провеждането на първите у нас избори 2 в 1 и ковид кризата на фона на новия сезон и върлуващите грипове.
За първите у нас машинно проведени избори 2 в 1. Какви затруднения биха срещнали избирателите пред екрана и по-подготвена ли е комисията за работата със софтуера? За това ще говорим с председателя на 17 РИК – Пловдив област Дарина Тодорова.
Кой е бизнесменът Ивайло Шотев, водач на листата на "Продължаваме промяната" в Пазарджик? С първи разговор за Радио Пловдив в минутите след 8ч.
Грип VS Ковид. Паралелно с ваксинационната кампания срещу COVID-19 започва и информационна кампания за ваксинопрофилактика на сезонния грип. Макар и ваксинацията срещу грип да е три пъти по-голяма в последните години, тя остава далеч от целите на Световната здравна организация за постигане на 75% обхват. По темата за ваксините и кръстосаното предпазване ще разговаряме с д-р Валери Цеков от Българското сдружение по иновативна медицина.
Пловдив е на път да се сдобие със собствена неонатална линейка. Кампанията „Капачки за бъдеще“ постигна своята цел и събра сумата от 200 000лв, нужни за закупуване на детската линейка, която ще обслужва областта. Как е преминала кампанията и коя е новата цел на „Капачки за бъдеще“, разказва организаторът за Пловдив Владимир Стефанов.
Благотворителна акция за събиране на дрехи за сирачета и ученически пособия организира Народно читалище „Иван Вазов 1926“ в Доспат. С инициативата ще ни запознае кореспондентът ни Радостина Чернокова.
В „Добро утро, ден“ гост е Тенчо Дерекювлиев. В тази част от разговора му с Петя Плачкова той разказва за работата си като университетски преподавател и животът на сцена.
В минутите след 9ч в рубриката „Великите европейци“ на Пламен Асенов предстои историята на физика Пол Дирак.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..