На 27 октомври в следобедното предаване на Радио Пловдив "Ден след ден" очаквайте:
От днес БНР има нов генерален директор. С Милен Митев ще разговаряме в ефир още в началото, за да разберем приоритетите му на поста и как ще ги отстоява в едно – безспорно нелесно време.
Нов пик на заразените с коронавирус в страната - ще се съсредоточим в реалната картина, която той очертава в малките пловдивски общини. Ще чуете директорите на болниците в Карлово и Първомай д-р Обрейко Обрейков и д-р Румяна Бойлова за броя на ковид-леглата, има ли недостиг на лекари и медицински персонал, които да ги лекуват, както и какво показва тяхната статистика за ваксинираните, стигнали до болнично лечение.
Ще продължим темата с коронавируса от една нестандартна гледна точка – директорът на РЗИ Пловдив д-р Сийка Димчева ще ни разкаже какво стои като работа зад 630-те нови случая на COVID-19 в Пловдив и областта днес. Колко служители на здравната инспекция са ангажирани и с какво точно и до колко самите те са ваксинирани срещу вируса.
Очаквайте и какво мислят начални учители за идеята на Министерството на образованието и науката те да извършват щадящите тестовете на децата в клас два пъти седмично, за да могат те да учат присъствено – Димитър Владимиров събра мнения и ще ги представи.
Общинските съветници в Пловдив приеха бюджетната прогноза за идната година. Какво значи това в цифри и как те ще променят някои услуги – очаквайте в разказа на Антония Попова от сесията на местния парламент.
Защо с изграждането на новото европейско регионално депо за отпадъци в Пазарджик се увеличават незаконните сметища в региона – отговор търси в репортажа си кореспондентката ни Невена Петрова.
"Ден след ден" започва след новините в 15 часа и ще бъде с вас до новините 17:00 часа. Слушайте ни!
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..