Само за няколко дни изтеглените зелени Ковид сертификати в страната надхвърлиха 2 млн, а притежаващите ги български граждани вече наброяват 30% от населението. Като гаранция за здраве или като бонус за измамна свобода, сертификатите досега успяват да отложат пълния локдаун.
Докога и на каква цена спасителните документи със законова тежест единствено у нас ще изместват мерките, които Министерството на здравеопазването иска да наложи като единствено спасителни за разпространението на пандемията, а бизнесът и гражданите продължават да отхвърлят като пагубни за обучението и за икономиката на страната.
За раните на обществото, заради Ковид-заразата и отсъствието на социална солидарност събеседници по темата – имунологът от БАН проф. Пенка Петрова и икономистът и преподавател в ПУ „Паисий Хилендарски“ Светозар Гледачев.
Екологичните технологии и проектите на България в ЕС са тема на репортажа на Димитър Владимиров в рубриката „Рестартирай Европа“. От него ще научите още и подробности за учебника по бъдеща история на страната ни.
В минутите за култура след 9 ч. ще ви поканим на заключителния концерт за сезона на „Камерна сцена Пловдив“ в разговор с една от звездите на европейската джаз сцена – пианиста Марио Станчев, пристигнал специално за събитието от Лион, Франция. Спектакълът на музикантите Марио Станчев – пиано, Димитър Карамфилов – бас и Христо Йоцов – ударни е в Къща „Иван Черноземски“ в Стария град.
За спечеления от Фондация „Пловдив 2019“ проект по програма Еразъм+, сектор „Младеж“ на стойност над 262 100 евро с участието на 6 организации от 5 държави – събеседник е заместник-кметът „Културна политика“ Пламен Панов.
А в рубриката „Добро утро, Ден“ и във вторник ще бъдем в компанията на Тони Симидчиева, която ни гостува в първата ноемврийска седмица.
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...
Днес отбелязваме Международния ден на биологичното разнообразие. На този ден 196 международни общности и държави, членки на Конвенцията за биологично разнообразие, се обръщат с призив за ежедневни усилия за опазване на биологичното разнообразие и неговото устойчиво ползване. Темата за 2025г " Хармония с природата и устойчиво развитие" разглеждаме с..
На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...