Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В търсене на промяната „Ден след ден“

Членове на неправителствената организация „Правосъдие за всеки“ се извиниха за това, че са номинирали съдия Лозан Панов за президент. С кампанията си, в която Панов е отказал каквато и да е помощ на инициативния комитет, бившият съдия е нанесъл и репутационни щети на подкрепящата го коалиция „Демократична България“, посочват от организацията. По-късно управителният ѝ съвет излезе със смекчена по тон декларация, в която посочва, че номинацията на Панов все пак е допринесла за популяризиране на идеите за правосъдна реорма в рамките на каниддатпрезидентската кампания. Ще разговаряме по темата с председателя на управителния съвет на организацията Велислав  Величков.

Както „Демократична България“, така и БСП станаха жертва на изборния възход на „Продължаваме промяната“. След вчерашните оставки на ръководството на ДБ, днес Корнелия Нинова също обяви, че се оттегля заради слабия резултат на левицата. Как посрещат тази оставка привържениците и опонентите на Нинова в партията ще разберем от разговорите на Антония Попова с Георги Йорданов и Димитрина Вакрилова.

Кметът Здравко Димитров е изненадан от това, че ГЕРБ не са първа политическа сила. В същото време обаче е готов да представи на следващата изпълнителна власт градските проекти, по които очаква държавна подкрепа.

Близо 11 300 деца от 1 до 4 клас  в Пловдив и областта се върнаха днес в класните стаи, след като бяха тествани за коронавирус.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В „Добро утро, ден!“ – Сюзанна Арутюнян-Василевска

Директорът на Драматичен театър – Пловдив, Сюзанна Арутюнян-Василевска, ни гостува тази седмица в „Добро утро, ден!“. Тя е родена в Ереван, Армения. Завършва специалност „Пиано“ в НУМТИ „Добрин Петков“, а след това и „Педагогика на обучението по музика“ в АМТИИ.През 2018 г. придобива академична длъжност „доцент“ по специалност „Артмениджмънт..

обновено на 10.10.25 в 17:48

Реалности и отражения „Ден след ден“

Протестът за редовен транспорт до Пловдив разширява мащаба си. От тази неделя още четири села се присъединяват към протестиращите от село Труд – това са селата Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре. „Искаме човешки условия, редовни курсове, нови автобуси!“ – заявяват хората от тези села, които стигат до Пловдив с претъпкани и..

публикувано на 10.10.25 в 14:51

“Вход свободен” - предимно слънчево

Октомври прави плах опит да се върне към фабричните си есенни настройки, но тенденцията е към средни стойности на максималните температури +17 градуса. Вярно , почти без валежи, което радва след потопа от изминалата седмица и най- малкото не предизвиква нито стрес, нито депресии. Казвам го, защото е благоприятен момент да отбележим Световния..

публикувано на 10.10.25 в 09:10

„Точно днес“ за психичното здраве и изборите

В световния ден на психичното здраве и на фона на зачестяват случаите на насилие сред подрастващите форум в Пловдив събира на едно място ученици, учители, родители и експерти. Какво ни казват децата с езика на агресията? Отговор на този въпрос ще даде Магдалина Танчева, психолог и арттерапевт с богат опит в работата с деца. И още говорим за..

публикувано на 09.10.25 в 16:51

Факти с различни оценки "Ден след ден"

Изборът на нов управител на УМБАЛ "Пловдив" предизивика лекари, сестири и пациенти на протест. Те не приемат ортопеда д-р Йовко Червенков да заеме поста след добрите резултати, които предишното ръководство, начело с д-р Динчо Генев е постигнало. Д-р Генев също се яви на конкурса, но не го спечели. Атмосферата от протеста ще чуем репортаж на Даниела..

публикувано на 09.10.25 в 14:04