Как се конструира кабинет от четири партии, и как да се наредят министерските кресла в него, така че да няма колизии още на старта. Или промените могат да се случват, въпреки опасенията след трите избора, тази година.
Темите ще коментираме със събеседниците ни: Кузман Илиев, икономически и политически анализатор и Иван Хиновски, енергиен експерт, част от преговорния екип на ИТН за новото управление. От г-н Хиновски и коментар по темата за скъпия ток и поисканата помощ от бизнеса.
Пада като цяло нивото на заболеваемост от Ковид-19 у нас, нов щам притеснява лекарите, повече за връщането на децата в училище, и дали това е предпоставка за нови случаи, темата за пандемията в разговор с вирусолога доц. Любомира Николаева - Гломб от НЦЗПБ.
И още от акцентите:
Градските теми и коментар на зелените политики в община Пловдив - говорим с общинския съветник Добромира Костова от Демократична България. Още за пробива при Водната палата, за серията активности за подобряване на качеството на въздуха, и как ще се реализира зарядната инфраструктура на града.
Новият филм "Отново съм тук", който тръгна по кината в страната, е за алпиниста Боян Петров, със сценариста Поли Генчева ни среща Веселина Пеева, в зона "Култура" от 9,15 часа.
"Рестартирай Европа" е за местните власти и възможностите за европейско финансиране, репортаж на Паолина Комсалова.
"Добро утро, ден!" през тази седмица на декември е с журналиста Десислава Шишманова от БНТ.

България и „Райнметал“ изграждат завод за барут за 1 милиард лева. „Когато дойде централен нападател като г-н Папергер, ще дойде и ляв бек, след това и десен“, каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов след подписването на договора с директора на „Райнметал“ Армин Папергер. За инвестицията в отбранителната ни индустрия и последствията от нея..
Този вторник говорим за събитието „С изкуство за Деня на будителите“, на фондация „Пространства“. Роси Гущерова ще ни разкаже повече. Събитието е съвместно с децата от КСУ„Олга Скобелева“, в Пловдив. В рубриката „Брейнсторминг“ ще си говорим за златната пропорция, време за работа-време за почивка. Очаквайте и рубриката „Предразсъдъци и..
Второто утро на седмицата започваме с важните въпроси, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Рокади в Пловдивския общински инспекторат. От 3 ноември там нов директор ще е Пламен Спасов, бивш кмет на Община „Родопи“. Каква е целта? Ресорният заместник-кмет Анел Славов с отговор на актуалните въпроси. Увеличава ли се..
Ключов за района на Родопите път е затворен от днес като част от ремонтите заради свлачище отпреди няколко месеца. За хода на възстановителните работи на пътя Девин-Михалково и алтернативите за придвижване в района ще разговаряме с Адриан Петров, заместник-управител на Смолянска област. От депутата от ГЕРБ-СДС Цвета Караянчева ще разберем какви..
Пристъпили дълбоко в есента, все по - често се улавяме да мечтаем за уюта на дома и в отношенията, за горещ шоколад и топла прегръдка. На обратната страна на тези мисли и желания се простира безкрайния списък от задачи, планове и ангажименти. Да, но план може да се прави и за радост! В това ни убеждава лайф коуч Лиляна Вълкова. Разговорът с нея случваме..