Драгомир Цанев е представител на Общинската мрежа за енергийна ефективност Екоенергия, която е натоварена да популяризира програмата.
На първия етап на програмата проект печели община Добрич, а във втория Белене, Габрово и Добрич.
Инвестициите в зелени проекти са инвестиции в гражданите, а по мнението на Десислава Камбурова, която е национален експерт програмата за България, няма съществена разлика в плановете на нашите общини и тези в другите европейски страни, с които сме в група. Нашите основни конкуренти са Хърватия, Литва и Полша, които печелят много проекти с подобни приоритети. Основната причина е, че имат повече опит. Но според Камбурова три одобрени от 11 подадени за миналия период предложения е добър успех за страната.
Община Смолян активно работи по проекти за подобряване на чистота на въздуха и енергийна ефективност. Заместник - кметът Марин Захариев подчерта усилията на екипа при разработването им и оценява стойността на консултациите , като тази на EU City Facility. По думите му има логикат в това да се премине през процедурата и на по- късен етап да се кандидатства за финансиране на самата дейност.
С намигане, българският принос и по тази програма е подаване на предложения в последния момент. 10 дни преди крайния срок няма подадени проекти по третата пакана, но, както казва Десислава Камбурова, не е за първи път, а по думите на Драгомир Цанев заради шансовете не са изгубени.
Следващият прозорец за кандидатстване по инициативата Европейско градко уравление ще бъде през пролетта на следващата година.
Предстои да се отвори и още една възможност за помощ към местните власти, свързана със създаването на нулево енергийни градски райони.
Много европейски бизнеси могат да престанат въобще да търгуват на американския пазар, прогнозира Адриан Николов от ИПИ по повод наложите от Доналд Тръмп мита. Една от възможнастите е да се изнесат производствата в САЩ. А иначе всяка една наша стока, която се продава в САЩ ще е с 20% по- скъпа. Моментният шок на борсите едва ли има..
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..