България пред пета ковид вълна. И на втори план – скандирания „Българи! Юнаци!“. За разликата между популистични твърдения и реалност ще стане въпрос в тринайстото утро на януари, ето за какво ще си говорим във времето от 6 до 9.30 часа:
Ще издържи ли здравната система на опасността от Омикрон? Професор Димитър Шишков от УМБАЛ „Пловдив“.
Недоволство срещу зелените сертификати, дирижирано от партия „Възраждане“ с не малко ваксинирани депутати. Ще клекне ли властта и каква е цената на организирани протести по време на пик на заразени? Правим прочит на темата с пиар експерта Любомир Аламанов.
И икономическите измерения на ковид кризата. Рисков ли ще бъде бюджет 2022 година и какво ще означава той за доходите на хората? Затова ще говорим с Георги Вулджев, главен икономист на Експертен клуб за икономика и политика.
Ще проследим и тревогите на служители на Комплекса за социални услуги „Свети Георги“ в Пловдив, които се събират пред ОбС за да поискат отлагане на предложението за преминаване на социалното заведение в частни ръце. Репортаж на Екатерина Костова.
Хитовият спектакъл „Одисей“ се завръща отново на сцена. За мащабната постановка ще ни разкаже Александър Секулов, драматург на Драматичен театър-Пловдив.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни тази седмица гостува Моника Роменска.
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...
Днес отбелязваме Международния ден на биологичното разнообразие. На този ден 196 международни общности и държави, членки на Конвенцията за биологично разнообразие, се обръщат с призив за ежедневни усилия за опазване на биологичното разнообразие и неговото устойчиво ползване. Темата за 2025г " Хармония с природата и устойчиво развитие" разглеждаме с..
На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...
За разума, чувствата, колелото, стълбата и лабиринта ще бъдат разговорите в предаването „Ден след ден“ в деня на Светите Константин и Елена. Денят е празник на Пазарджик от далечната 1930-та година и след прекъсване по времето на соца е възстановен през 1987 година. Денят обаче е изпитание за 50 хиляди зрелостници в страната, които се явиха на..