На 24 януари в следобедното предаване на Радио Пловдив "Ден след ден" започваме седмицата със сняг и съпричастност. Ето така:
Доколко студена е войната между САЩ и Русия и може ли да стане твърде горещо около Черно море? Ситуацията в Украйна и каква дипломация е необходима на България в този момент, за да допринесем в деескалацията на напрежението? Анализ на ситуацията очакваме в ефир от военния експерт проф. Тодор Тагарев, министър на отбраната в служебното правителство през 2013-та.
Дарителска акция започна в пловдивското село Калековец след пожар, разрушил дома на семейство с три деца. Всичко по темата ще чуем от интервютата на Иванка Петкова с жената от пострадалата фамилия, с кмета Колю Миланов и със секретаря на читалището Савка Тошева, където е един от благотворителните пунктове.
Междуведомствена комисия с експерти от РИОСВ, Басейнова дирекция и Икономическа полиция започва проверка на четири договора за почистването на участъци от коритото на река Марица. До приключването ѝ областният управител Йордан Иванов ги спира. Димитър Владимиров ще ни разкаже още. Ще чуем и отговора на бившия областен управител, а сега депутат, Дани Каназирева.
Кметът на Източен Иван Стоянов ще поиска община Пловдив да финансира проекти в Района за 7 млн. лева. Повече по темата и за строителството на Гладно поле ще научим от репортажа на Иванка Петкова.
А Веселина Пеева ще ни запознае с единствената в Европа реплика на официалния костюм на Нил Армстронг в мисията му до Луната преди 5 десетилетия. Той вече е в Природонаучния музей в Пловдив и днес го разгледа пловдивският кмет Здравко Димитров.
Започваме след новините в 15:00 и ще бъдем с вас до новините в 17:00 часа. Слушайте ни!
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..