Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пътища и посоки "Ден след ден"

КЕВР се самосезира и започна проверка на сключени сделки на „Газов хъб Балкан“, след като през уикенда отново прехвърчаха искри в енергийната ни система. Бившите министри от БСП Румен Овчаров и Румен Петков съобщиха, че са продадени 60 000 мегаватчаса природен газ от „Булгаргаз“ на определени фирми, които са реализирали печалби за милиони, а бившият премиер Бойко Борисов обвини правителството на Кирил Петков в корупция.

„Газовите войни“ у нас и в Европа ще коментираме с енергийния експерт Илиян Василев, който бе и наш посланик в Русия.

От Българската асоциация на хотелиерите и ресторантьорите настояват за среща с премиера Петков заради искането от бранша да връщат КОВИД помощи. По темата е репортажът на кореспондента на БНР в Пазарджик Невена Петрова.

И за още един конфликт ще говорим – днес отново жители на Белащица и съседни села блокираха пътя към каменните кариери в Родопите, макар че концесиите изтекоха миналата седмица, защото камиони на „Европейски пътища“ и „Холсим“ продължават да возят трошена продукция. От мястото на събитието ще чуем колегата Севдалин Палаузов, като добавим и гледната точка на инж. Гинка Маринова от „Европейски пътища“.

Земеделци отново алармираха за състоянието на сектора и поискаха редица мерки, за да се облекчи положението им. Репортажът по темата е на Антоанета Петричанска.

Достигнахме ли пика на разпространението на варианта Омикрон и трябва ли да се затегнат или облекчат противоепидемичните КОВИД мерки ще коментираме с доц. Любомира Крумова – Гломб, която завежда отделение „Вирусология“ в Националния център по заразни и паразитни болести.

Бъдете с нас, ще бъде интересно! 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" посрещаме утрото на 14 октомври

Във вторник сутрин поглеждаме към думите, които ще бележат дните през следващите месеци - дефицит, данъчна политика, събираемост на приходите и ръст на разходите. За идеята на КНСБ за промени в данъчната система от догодина и последвалата остра реакция на КРИБ, за предизвикателството пред правителството да изпълни ангажимента си за ръст на..

публикувано на 13.10.25 в 16:53

Темите в предаването "Ден след ден" на 13 октомври

Изборите за Общински съвет преподредиха политическата карта на общината, в която, освен град Пазарджик, са още 31 села. Малко над 35 % от избирателите дадоха гласа си на извънредния вот вчера. С най- голяма подкрепа е ДПС, следва ги коалицията, от която е кметът Петър Куленски -ПП ДБ, трета изненадващо се подрежда партия „Свобода“, едва след нея..

публикувано на 13.10.25 в 14:22

Усмихнат старт на седмицата с "Вход свободен"

В понеделник ще Ви разходим до Асеновград, където Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ – Пловдив) и Община Асеновград канят всички граждани и гости на града на Празник на занаятите и вкусовете: традиции от сърцето на Биосферен парк „Червената стена“. Фестивалът ще се проведе на 17 октомври /петък/ в центъра на града...

публикувано на 13.10.25 в 09:30

Новата седмица "Точно днес" от 13 октомври

Понеделник сутрин с  актуалните теми и гласовете, които движат деня. Българският Червен кръст започва раздаването на пакетите „Подкрепа“. В Пловдивска област получателите са над 36 хиляди души. Как ще се осъществи кампанията и кои хора ще получат помощ, ще чуем от директора на областната организация Таня Георгиева . Преди сезона на грипа и..

обновено на 12.10.25 в 17:28

Изкуство и корейска традиционна музика днес в Клуба

Тази година известният пловдивски художник Матей Матеев празнува своя 80 годишен юбилей. С изложбата „Живот“ която откри тази пролет - той събра свои картини в Градската художествена галерия - Пловдив. Във вторник, от 18 часа в Първо студио на Радио Пловдив ще се състои премиерата на деветата му книга Случайник.  Поетесата Елена Диварова ще..

публикувано на 12.10.25 в 15:20