Картите на установения ред се разбъркаха. След ракетен обстрел по цели на почти цялата територия на Украйна, Владимир Путин изуми света със сухопътна операция. Така в ситуация на дългосрочна пандемия най-спряганата през последните часове дума се оказа забравената отдавна - „война“ с всички прогнозирани и непредвидими последствия от нея. Путин се отправи към черния списък на ЕС. НАТО ще активира отбранителните си планове, включвайки преместване на войски в източните територии на Алианса. Коридорът за дипломатически маневри силно се стесни – светът притаява дъх пред неизвестното. Включително и България...
В програма „Точно днес“ продължаваме да отмерваме учестения пулс на времето, наситено с кризи, от които най-страшната, извън парите, пазарите, въоръженята, остава на заден план – хуманитарно-ценностната.
Защо, когато въпросите за войната и мира започват да зависят от волята на един-единствен човек, всичко се свежда до руска рулетка – игра със смъртта, отключила се след някой случаен изстрел – Тони Николов – гл.редактор на е-сайт „Портал Култура“
За грешките в политиките на Европа и спешната й необходимост от реформи в контекста на Глобалния свят – с енергийния експерт Димитър Иванов – интервю на Екатерина Костова.
И конкретните сигнали, дадени от европейските политически лидери след нощното им заседание в Брюксел около динамичния развой на събитията – коментарът е на евродепутата Радан Кънев.
Различен ъгъл, но само привидно, към възможния геополитически сблъсък ще добави към темата коментарът на предприемача Кирил Василев – известен на пловдивчани и като дарител на средствата за построяването на най-новия храм в града „Св. Николай Мирликийски Чудотворец“, известен като „украинската църква“, Кирил Василев.
Антоанета Петричанска от мястото на събитието – лозари в Пловдив и още 4 града в страната излизат на протест, заради липсата на средства и нерешени проблеми в сектора. Те ще блокират кръговото кръстовище на 6-ти км. на Пазарджишко шосе.
И защото каквото и да се случва, музиката и словото могат да го разкажат, предлагаме поглед към книгата "Акорди" на нотариуса Георги Връбчев, чиято практика е в Пещера.
И...дано Денят е добър! В компанията на госта ни в обичайната рубрика в 7.30 д-р Димитър Гачев и днес със сигурност ще бъде така.
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..