На 15 март в "Ден след ден" очаквайте:
Анализ на бившия министър на отбраната Николай Свинаров за отбранителните способности на страната ни в контекста на войната съвсем близо до нас.
Читалище "Възраждане" с акция в подкрепа на украинските бежанци в Пловдив. От интервюто на Стоян Терзиев с поетесата Елена Диварова ще научим подробности.
С какви предложения до премиера и финансовия министър и защо излезе Сдружение "Бизнесът за Пловдив" - очаквайте в разговора с главния изпълнителен директор на КЦМ 2000 Груп Румен Цонев.
За кампанията на община Пловдив "Чисто зелено" да почистим града за един ден ще ни разкаже Яница Марова.
Какво включва новият Закон за изкуствения интелект и как в него ще се регламентира използването на специализиран софтуер при военни конфликти? Живка Танчева ще ни разясни в интервю с докладчика по темата евродепутатът от ГЕРБ ЕНП Ева Майдел.
Накрая ще чуете за един истински пробив на българистична книга в големия свят на международното литературознание. Разговорът е савтора ѝ Младен Влашки.
Може да ни слушате между новините в 15 и 17 часа. Ще е интересно!
Три години след първата им съвместна изложба, днес отново ви срещаме с художничките Аделина Васева и Десислава Заваринова. Срещата си с девте художнички случваме в рамките на поредицата ни "Жена - истории за Вселени", а конкретен повод е предстоящата им втора обща изложба "Женска работа". За съвместяването на безбройните роли и задачи, за многостранността..
В „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува Лана Петкова, учител по йога, соционалитик, иконописец и може би една от най-известните украинки в Пловдив. Родена е в Харков, но преди 30 години любовта я води в града под тепета, където намира и своята реализация. Създава собствена програма, която кръщава Ланетика. Според Лана йога дава сила и..
В четвъртък сутрин обръщаме поглед към взаимовръзката пазар на труда – образование. Поводът е двудневен форум „Професионално образование и обучение и бизнесът – партньор за успех“, който се провежда в Техническия университет в Пловдив. Къде е пресечната точка между професионалните гимназии, вузовете и индустрията питаме инж. Пламен Панчев,..
Децата, които извършват тормоз над свои съученици, са две-три. Те трябва да разберат, че мнозинството е против тях. Такъв съвет дава психологът Иван Игов в днешния Ден за борба с тормоза в училище. Той всъщост добавя, че този подход се отнася и за света на възрастните, където безразличието само окуражава насилниците. Протестът на „Възраждане“..
Днес Ви призоваваме да се облечете в розово в знак на солидарност и водени от призива "Не на тормоза в училище"! Всяка година последната сряда на февруари е известна като „Ден на розовата фланелка“. Всичко започва през 2007 г. като протест срещу инцидент, свързан с тормоз в едно училище в Канада. През 2008 г. премиерът на Британска Колумбия обявява..