Какво ще ни донесе новата седмица? На по-добро се надяваме всички, но темите за нерешени проблеми присъстват и в това издание на програма „Точно днес“.
Първа пролет идва със студено време, падат още от ковид мерките, прибираме в шкафа зеления сертификат, но остава предупреждението на експертите да се внимава.
На 21 март отбелязваме и Световния ден на поезията. Време ли е за рими или драматургията на деня ни диктува друг жанр?
И още - свършиха 100- те дни на кабинета Петков – на фона на скандали и криза след криза. Растяща инфлация – стигнала 10%. За една година цените на едро на храните скочиха с 31% и ръста премина психологическата граница от 2 на сто. Войната в Украйна продължава с всички последствия, включително и за страната ни.
Това са темите, които ще коментираме с финансовия анализатор Кольо Парамов, с председателя на здравната комисия в НС доц. Антон Тонев от ПП, с поета и журналист Антон Баев и Георги Рачев - климатолог и член на ръководството на Българската асоциация на туристическите агенции.
С кмета на пловдивския район „Източен“ Иван Стоянов поглеждаме напред в очакване на бюджета, който тази седмица е подложен на обществено обсъждане, за да говорим за инвестиционни намерения в образователната инфраструктура, озеленяване и нови паркови пространства.
И още.
Романът „Седем писатели в космоса” е българската номинация за наградата „Еврокон”, а авторът ѝ Николай Пеев е отличен и в категорията за най-добър писател. Той ще бъде наш гост в минутите за култура след 9 часа.
„Добро утро, ден“ тази седмица си пожелаваме с художник Вячеслав Есенков.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..