Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Надежди за по-добро в "Ден след ден" на 21 март

Колко са украинските бежанци в България и колко от тях са настанени в Пловдив и областта? Потърсили ли са вече здравна помощ или възможност да търсят работа? Работи ли при нас системата за придобиване на временна закрила на украинските граждани? 

Темата ще коментираме в първия час на предаването с ресорния заместник-кмет на Пловдив Георги Титюков и с главния секретар на областната управа Георги Янев.

Ще ви разкажем и за конкретен казус – новородената Роксолана, която дойде на бял свят в болница в Пловдив, часове наред не можеше да бъде записана, защото майка й е бежанка от Украйна. За перипетиите и за щастливата развръзка по случая разказва Пламен Кабаков, общински съветник в община „Родопи“, който приюти в дома си семейството.

С политолога доц. Петър Чолаков ще коментираме ситуацията у нас след арестите на бившия премиер Бойко Борисов, пиара му Севделина Арнаудова и ексфинансовия министър Владислав Горанов.

Ремонтът на „Брезовско шосе“ в Пловдив се удължава до края на месеца, стана ясно днес. Защо, коментира ръководителят на проекта Румен Лемберов пред Антония Попова, а Севдалин Палаузов ще ни обрисува каква е обстановката на място.

В Световния ден на болните със Синдрома на Даун Екатерина Костова разказва как тези „слънчеви хора“ да се интегрират успешно в обществото и защо от помощ се нуждаят и семействата им.

Бъдете с нас до 17.00 ч. Ще бъде интересно!

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" на 26 май

Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си.  Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..

обновено на 25.05.25 в 16:44

Знания по правопис и кариерно развитие днес в Клуба

Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет".  Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..

публикувано на 25.05.25 в 14:20

Неделно с „Шейкър“

Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..

публикувано на 24.05.25 в 16:05

С ухание на цветя и в очакване на празника „Ден след ден“

В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..

публикувано на 23.05.25 в 14:41
Снимката е илюстративна

“Вход свободен” в емоциитe на май

Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..

публикувано на 23.05.25 в 09:05