146 нови случая на COVID-19 са регистрирани в Пловдивска област за денонощието. От тях 17 души са хоспитализирани. 14-дневната заболеваемост е 253 на 100 000 души население. При децата тя е по- ниска - 154 на 100 000.
В резултат на COVID-19 e починала една 89-годишна жена с придружаващи заболявания и без имунизация срещу коронавирус.
В регионоите Пазраджик и Смолян новите случаи на заразата са съответно – 19 и 18.
Всички те са част от общо за страната 1943-ма новоустановени с вируса или 13 процента от тестваните. Като излекувани за денонощието се посочват 1 305 души.
По данни на Единния информационен портал – 80 на сто от починалите през денонощието не са били ваксинирани. Приблизително същият е процентът - 76 - на постъпилите в болница без ваксина.
На този фон са поставени 1 797 дози ваксини в цялата страна. Със завършен ваксинационен цикъл вече са 2 048 030 души. С бустерна доза са 713 476 души.
Първият по рода си европейски иновационен хъб за дигитална трансформация на комуналния сектор ще бъде представен днес във филиала на техническия университет в Пловдив. Форумът UDIH 4 EU събира водещи експерти от водния сектор и енергетиката, представители на държавни институции, академичните среди и бизнеса. Обединява ги темата за..
Лекари, медицински сестри и служители на УМБАЛ-Пловдив излизат на протест пред сградата на болницата в подкрепа на досегашния изпълнителен директор д-р Динчо Генев. Протестиращите се обявяват срещу новия изпълнителен директор д-р Йовко Червенков, назначен от Министерство на здравеопазването след конкурс. На него се явиха трима..
В Пловдивския участък на магистрала „Тракия“ са засечени най- високите за страната скорости, откакто се прави заснемане с ТОЛ камерите. От МВР посочват, че рекордът е на отсечката между Цалапица и Радиново с два случая – единият за шофиране с 223 километра в час и един с 222 километра час. На трето място с 219 км/ч се е движил автомобил в отсечката..
При спецакция в пловдивския квартал „Столипиново“ са арестувани няколко души. Операцията е била са насоченост пране на пари и укриване на данъци. Засега не е ясно дали задържаните са действали в организирана престъпна група, или са самостоятелни играчи. От полицията обещаха повече информация на по-късен етап.
Километрични задръствания по АМ „Тракия“ и сериозни затруднения на трафика между София и Пловдив има днес по аутобана. На излизане от столицата посока Пазарджик тапата е 15 километра, казват шофьори. Причината е въведеното ограничение от АПИ, заради ремонти в деветкилометров участък от трасето, където движението е прехвърлено изцяло в..