На 8 април в следобедното предаване на Радио Пловдив "Ден след ден" очаквайте:
По горещите теми от жълтите павета - за сигнала, че кандидатът на ИТН за управител на БНБ и председател на бюджетната комисия Любомир Каримански е заплашван, за два пъти отпадналата точка от дневния ред на депутатите за разрешаване на проблема със замразените ремонти по републиканските пътища и за това какво ще произлезе от напрежението в управляващата коалиция - ще чуем народният представител от „Има такъв народ“ Станислав Балабанов.
И още един депутат в ефира ни днес - Росен Костурков от "Продължаваме промяната". От него ще научим кои са пловдивските проекти в Националния План за възстановяване и устойчивост и в кои сфери може да се включи регионът ни.
Ще се върнем на темата за пътищата с Маргарита Попиванова, председател на Контролния съвет на Българската браншова камара Пътища. От нея очакваме отговори на въпросите защо организацията призова депутатите за разум и предупреди за масови протести на строителите
Вълна от съпричастност в Смолян предизвика трагичен случай в чужбина с един от най-популярните бармани в Родопите – ще чуем подробности от кореспондентката ни Радостина Чернокова
В Международния ден на ромите Яница Марова ще ни срещне с велинградчанина Ангел Симеонов, за да ни разкаже за пътя към успеха му като психолог.
И още една вдъхновяваща история намира място в предаването ни днес. За да ни я представи, Иванка Петкова разговаря с 90 годишна жена от Стамболийски, дарила средства за храма „Св. Богородица“ в родния ѝ град.
"Ден след ден" започва след новините в 15 часа и ще сме с вас до новините в 17:00. Слушайте ни!Преходът към еврото без ясен план създава хаос в аптечния сектор. За това предупреждават от Инициативният комитет от магистър-фармацевти в България. За притесненията на над 700 семейни аптеки в страната, относно двойното етикитиране на цените и липсата на подкрепа за аптеките ще говорим с Пенка Минева, член на Инициативния комитет и фармацевт в..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Кристиян Владов – главен уредник в Природонаучния музей в Пловдив и специалист по приложна хидробиология. Куратор на залите „Риби“ и „Сладководен аквариум“, изследовател на водния свят и участник в експедиции чак до Антарктида. Той е сред участниците в 33 българска експедия до Ледения континет,..
Във вторник Ви срещаме с усмивка и много лятно настроение поднесено в чаша студена лимонада :)))) И Ви приканваме да останете с нас във времето до 15:00! Ще с учим да поставяме здравословни граници, тогава когато е необходимо и за да съхраним себе си най-вече. В това начинание щ ни помага психологът Весела Табакова. Тя идва от света на бизнеса – повече..
"Точно днес" на 22 юли ще звучи от града и планината. Говорим за опасно горещото време, на което синоптиците записват - код оранжев, а предупреждението на лекарите е да не се излиза навън от 12 до 17 часа. Включваме директора на БЧК-Пловдив Таня Георгиева , която ще разкаже за акциите на доброволците в помощ на гражданите, когато жегите в Пловдив ще..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..