„Малко скептичен съм за тези мерки, защото в случая не се засягат наистина нуждаещите се групи. Виждаме помощ за абсолютно всички-и за тези, които имат много, и за тези, които имат малко. Виждаме една тенденция да помогнем на определени бизнеси-визирам намаляване на ставката на ДДС на хляба“, каза още Агоп Каспарян.
Това намаляване( дефакто премахване за определен период), според него, не е сигурно дали ще намали въобще цената на хляба.
“Да не забравяме, че 95% от хлебните заводи в България работят на газ. Тоест, с тенденцията за увеличаване на цената на газа вероятността сегашната цена на хляба да не се задържи е много голяма“, смята Агоп Каспарян.
Според него подкрепата за пенсиите е наистина уместна.
„По икономически показатели България в момента се справя доста добре- като износ, производство и БВП. Тоест, бизнесът по някакъв начин работи. Логиката с намаляване на акциза на горивата за бизнеса трябва да доведе евентуално до увеличаване на заплатите на персонала. Това дали ще стане, ще видим. Но сред най-засегнатите от инфлацията са хората с ниски доходи. Основната част от тях са пенсионерите, защото те не работят и не получават доход от заплати“, обясни икономистът.
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..
Доказаните случаи на грип постепенно се увеличават, вече има хора, които се нуждаят от медицинско лечение. Това съобщи в програма "Точно днес" на Радио Пловдив епидемиологът от УМБАЛ "Св. Георги" д-р Христиана Бацелова. По думите ѝ пикът на грипната епидемия у нас е обикновено през януари, февруари, до средата на март. "На този етап нямаме..